| AdinaDiana a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral intr-o relatie stabila?

6 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Daca esti atenta, in tarile dezvoltate, nu exista multe prejudecati cu privire la acest subiect si practicarea lui, nici macar la relatiile efemere.
Este OK, doar in momentul cand acesta se practica, bazandu-se pe respect.Indiferent ce se practica in viata intima a cuplului, acestia doi trebuie sa fie de acord cu ceea ce fac, sa se simta relaxati si comozi.Iar la o eventuala despartire sa nu se recurga la gesturi josnice de umilire reciproca.De asemenea, nu trebuie sa se mearga pe ideile care au la baza prejudecati, gen:o fata/baiat care se respecta nu recurge la gesturi de genul.Fiecare in relatia sa este liber sa aleaga ceea ce doreste sau nu, asta nu inseamna ca este mai josnic/a.

| neutrino a răspuns:

Cu exceptia casatoriei ( pana si aici problema e discutabila), nu exista relatie stabila. Daca nu te intereseaza gura lumii, poti practica sexul in toate formele care exista, este strict problema cuplului ce face acesta in dormitor. Din pacate, atunci cand relatia se destrama, incep si "laudele".

| Oana92 a răspuns:

E foarte normal. Daca exista igiena si acordul ambilor parteneri nu exista niciun fel de problema...

| τττ a răspuns:

Bună.
Atât timp cât partenerii se iubesc, de ce nu?
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| MrUnknown a răspuns:

Sexul de orice fel, oral, anal, vaginal, salbatic nu strica cu nimic nicio relatie laughing din contra, e bine sa faci multe nebunii impreuna cu partenerul/partenera.