| ღCrAzzYεїзIღ aNa™ღ a întrebat:

. Buna.[intrebare pentru baieti si fete]. ce parere aveti despre fetele virgine? sunteti dispusi sa le asteptati pana la "n" ani pana se hotarasc sa o faca? iar pentru fete : ce parere aveti despre virginitate? vi se pare o pierdere de timp?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pt mine este un dar, esti pura, curata, dar nu multi mai apreciaza acest lucru in ziua de azi.
Si trebuie sa fi atenta cui ii daruiesti virginitatea ta, sa fie un om care stie sa te aprecieze, sa te iubeasca, sa te merite, sa te respecte. Sa nu ii pese ca te asteapta o perioada de timp pana vei fi a lui, ci pentru el sa conteze numai persoana ta, sa puna pe primul loc iubirea ce ti-o poarta, ci nu dorinta de a face sex/dragoste cu tine.

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Virginitatea nu este o pierdere de timp, este un dar" cu care te nasti si tu decizi cand "scapi de ea".

| i.love.me a răspuns:

Intr-un fel nu inteleg de ce ne nastem virgine daca mai tarziu toate o sa suportam durerea si o sa ne pierdem himenul acela.pe mine nu ma incurca cu nimic numai ca imi e putin frica de durere

| SweetPrinces a răspuns:

Vai cat mi-as dori sa mai fiu din nou virgina si atunci nici nu mas mai dezvirgina happy

| DeeDee28 a răspuns:

Virginitatea nu mi se pare o pierdere de timp... mi se pare mai degraba un dar pe care nu multe il mai au in ziua de astazi si pe care majoritatea il pierd, din pacate, la varste prea fragede

| romel a răspuns:

de ce nu il ntrebati pe domnul iisus despre asta in rugaciune fetelor si baetilor vedeti ce vrea sa zica el daca vreti sa fiti cu adevarat fericite si fericiti? si binecuvitnati cu copiii superbi si sanatosi sau vrei vreo boala buna si moarte si iad

| byanka14 a răspuns:

Nu de loc. Ba chiar te ajuta, de exemplu cand cineva te face c***a sau t***a ma rog din astea tu si problabil cativa prieteni stiti ca nu e adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea este un"dar"care trebuie pretuit, din nefericire prea putine persoane fac asta.Cum sa fie o pierdere de timp? A fi virgin(a) inseamna a fi curat(a), neatins(a) de nimeni, nu stiu de ce unii vad virginitatea ca un defect, insa din punctul meu de vedere virgnitatea e cea mai mare calitate care o poate avea atat un baiat cat si o fata.