| HappyGrumpy a întrebat:

Ce inseamna pentru voi virgin(a) este o perceptie diferita la baieti si fete, pentru ca baietii isi rup "ata" singuri, si nu mai au durere la primul contact sexual. Dar masturbarea nu se considera sex? Mai sunt virgini baietii onanisti? Si de ce fetele care sunt virgine nu isi rup singure himenul? ca sa scape de dureri, la fel ca baietii, deci mai esti sau nu virgin(a) daca te-ai masturbat si ti-ai rupt "virginitatea".

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

La baieti e mult mai usor sa se masturbeze si sa isi rupa ata, ei cand au primul contact sexual nu ii doare asa de tare cum o doare pe fata.Sunt rare fetele care vor sa isi piarda virginitatea cu degetul,pentru ca oricum tot aceeasi durere o simt, nu e nicio diferenta asta dupa parerea mea. Orice fata vrea sa isi piarda virginitatea cu barbatul iubit ca sa ii dovedeasca ca e virgina si sa nu isi faca o impresie gresita despre ea. Tare mi-as fi dorit sa ma fi nascut baiat, nu fata pentru ca la voi lucrurile sunt mult mai usoare decat la noi.Un baiat daca se f...e de n ori nu are nimic asa e natura baiatului, dar daca o fata se f...e cu diversi baieti e considerata curva, ma rog nu si cazul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| Keith a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Adevaratrolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| HappyGrumpy explică (pentru Keith):

Tu nu o consideri? bine ca ai specificat ca esti fata, pai uite ce cred eu, fata are o sansa mai mare sa ramana insarcinata in raporturi sexuale dese, deci cu cat si-o trage cu mai multi are sanse mai mari (in acelasi timp de unde mai stii care e tatal) plus ca cu cat are activitate mai multa se "largeste" astea sunt cateva aspecte importante pentru noi si le numim curve pe acelea. dar la barbati e mai bine sa ai cat mai multa experienta, ca sa inveti sa satisfaci o femeie trebuie sa fii invatat, pe cand virginele nu te pot invata, iti trebui mult timp pana o cunosti si o faci sa-ti spuna ce-i place. deci clar ai nevoie de profesoare la inceput. eu unul nu prefer virginele. n-am avut si nu-s curios. habar n-am ce e aia frgida si sa nu se ude, n-am folosit nici lubrifianti.

| Keith a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Bravo tieX-(

| Keith a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Numai daca stie sa se protejeze nu ramane, aici ai dreptate si felicitari pentru intrebare, rar se mai gasesc persoane care sa puna intrebari la care sa merite raspunsurile.

| HappyGrumpy explică (pentru Keith):

Multumesc, si mie imi place sa am cu cine discuta pe teme serioase, urasc copiii aia, inculti si bagatori de seama, dar ma amuza teribil sa-i fac de rasul lumii.

| Keith a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Am vazut asta, esti tare amuzantrolling on the floor

32 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Virginitatea la băieți nu există este doar de ordin psihologic și atât.
Ruptul aței nu are treabă cu virginitatea. Terminați-vă odată cu tâmpeniile astea.

| Keith a răspuns (pentru Azµre):

Ai vazut filmul? Ti-a placut?

| HappyGrumpy explică (pentru Azµre):

Deci nu consideri ca ata aia are rol de sigiliu, tu daca cumperi un produs nu te mai uiti daca e sigilat, il crezi pe cuvant pe vanzator. si masturbarea este o experienta sexuala, ajuta la autocunoastere. pe mine m-a ajutat. am invatat sa-mi prelungesc placerea amanand ejacularea, astfel am o erectie mai indelungata. si o placere imensa in momentul ejacularii care o sincronizez cu orgasmul ei. ce zici de asta, poate sa o faca un virgin fara sa se masturbeze? pe mine prima mea iubita nici nu m-a crezut ca sunt virgin!

| Azµre a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Ce treabă are ața cu virginitatea? Ce legătură are ceea ce mi-ai spus tu acum cu ce ți-am spus eu?
Ți-am zis să terminați cu ideile acestea cum că, ața reprezintă virginitatea băieților. Este un mit o prostie.

| HappyGrumpy explică (pentru Azµre):

Pentru ca dezbateam un subiect despre durere la dezvirginare, si ne-am lovit de relevanta momentului la barbati. vezi aici http://www.tpu.ro/......ina-2.html

| Vix999 a răspuns:

Virginitatea propriu zisa nu are legatura cu himenul sau ata. Are legatura strict cu contactul cu o persoana de sex opus (sau acelasi sex - depinde de preferinte).
Ma repet pentru a treia oara pe site-ul asta :
- exista femei care se nasc fara himen.
- exista himen elastic care se rupe foarte greu sau deloc si e necesara interventie chirurgicala.
- himenul se poate rupe foarte usor de la efort fizic sustinut
- himenul se poate reface prin interventie chirurgicala.
Cu alte cuvinte, nu de membrana aia tine virginitatea cuiva. Esti virgin atunci cand nu ai cunoscut sexul cu o alta persoana.
Aceleasi principii se aplica si la barbati.

| HappyGrumpy explică (pentru Vix999):

Ar fi credibila virginitatea spusa de tine, daca nu s-ar fi descoperit minciuna, e greu sa mai crezi pe cineva in ziua de azi fara dovezi, pentru mine chiar nu conteaza acest aspect, dar vad aici cate posteaza ca vor sa-si pacaleasca prietenii, cersind metode doveditoare, sange pe cearceaf, ketchup. etc mi se face scarba de acele persoane, daca te vrea te ia si curva proasta. pentru ca te vrea pe tine nu vaginul tau, la fel si la baieti, ele nu cauta sexul, ci barbatul, deci lucrati la caracter, maniere, nu la maritul penisului.

| Vix999 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Nu vad ce legatura are ce ti-am spus eu cu ce ai zis tu dar ma rog. Credibil pentru tine sau nu, sunt chestii concrete de anatomie si de chirurgie ce ti-am insirat eu acolo.
Tu poate voiai pareri in legatura cu importanta oferita virginitatii. Mie personal mi se pare o prostie ca pentru cineva sa conteze daca partenera/ul mai este sau nu virgin. Vorbim logic de oameni care au depasit majoratul. La 12 ani si eu m-as astepta ca toti sa fie virgini.
Nu am inteles niciodata ce naiba e asa de "de pret" tampenia asta si de ce prima data e asa de importanta din punct de vedere al alegerii partenerului.
A, ca e normal sa astepti pana pe la 17-18 ca sa nu te afecteze psihic prea tare, da!
Femeile sunt proaste iar barbatii prea nesiguri pe ei si vanitosi. Ei nu apreciaza puritatea fetei, apreciaza doar faptul ca fata nu are termen de comparatie. Nu il poate compara cu nimeni. Se mandresc ca sunt primii de parca au castigat cu adevarat ceva. Au castigat doar faptul ca au reusit sa ameteasca de cap o tampita. Ce sa spun, mare realizare.
Astia ...de fapt astea cu ketchup pe cearceaf si alte aberatii de genul au probleme psihice majore si grave lacune in personalitatea lor. Se pierd pe ele insele si se identifica strict cu personalitatea partenerului. Sunt persoane slabe care au vesnic nevoie de cineva in viata lor pentru ca altfel s-ar invarti ca un titirez in cerc. Ma rog, e mult de discutat pe tema asta.
Nu incerc sa starensc o polemica cu tine deci sper sa apreciezi raspunsul meu ca o parere data intr-o discutie si nu ca pe o contrazicere. Ca am vazut din raspunsurile tale ca te duce capul.

| Azµre a răspuns (pentru Vix999):

Nu te ambala.

| HappyGrumpy explică (pentru Vix999):

Dap, multumesc pentru raspuns foarte bine elaborat. m-ati lamurit deci, trebuie sa credem pe cuvant pertenerii, pentru ca dovezile sunt neconcludente, si le cersesc doar neincrezatorii, care oricum nu vor fi multumiti si te vor pune la indoiala toata viata deci nu merita sa stai cu asemenea persoana. Cred ca o relatie sanatoasa pune accent pe sinceritate daca te minte ca e virgina, cine stie ce mai incearca sa-ti mai ascunda, boli (poate psihice) sarcini, etc. deci SINCERITATE virginitatea e irelevanta.

| HappyGrumpy explică (pentru Azµre):

Acum referitor la subiectul mentionat. Exista sau nu durere la barbati in momentul dezvirginarii? aici e intrebarea capcana, unde voiam sa ajung. Pe labagii e clar ca nu-i mai doare. deci cum se numeste auto"circumcizia"(dureroasa) la barbati daca nu coincide cu momentul dezvirginarii.

| Vix999 a răspuns (pentru Azµre):

Azure, sunt eu azi cu capul? Tu vezi ce raspuns am dat eu si ce a raspuns el - adica ce a inteles eu din tot ce am zis eu? Serios, ca poate e vina mea...oi fi eu azi pe langa.

| Azµre a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Nu, nu există.

| Azµre a răspuns (pentru Vix999):

Nu că și eu la fel sunt... Paștele tău deseară să intrii pe net.

| HappyGrumpy explică (pentru Vix999):

Omule meritai funda pentru raspunsul tau dar ce problema ai tu cu nelamururea mea. nu-ti explica nimeni chestiile astea si nu le gasesti in dex. cum numesti momentul cand iti rupi tu ata, cand te masturbezi prima oara? pe mine m-a durut groaznic, cand mi se sfasia preputul, inainte de asta nu se calota complet, si trebuia fortata, eu voiam sa compar durerea aia cu ruperea himenului, ca durere, dar cum sa mentionezi daca nu se numeste dezvirginare atunci cum? circumcizia este termen medical se face cu bisturiul. hai fii inteligent pana la capat, eu macar recunosc ca nu stiu, si ma certam cu SWAL pe acolo, ca nu ne intelegeam.

| Vix999 a răspuns (pentru Azµre):

Lasa pastele ala in pace...sunt deja pe net tongue

| HappyGrumpy explică (pentru Azµre):

Suntem de acord ca nu suntem de acordlaughing uita-ti-va pe Intrebarea din link-ul pus de mine, o sa va lamuriti. vorbeam de durere. o sa intelegeti,

| HappyGrumpy explică (pentru Azµre):

Daca printr-o minune, el este virgin, necircumcis, si neonanist (nu si-a facut laba niciodata), EXISTA. eu sincer nu am putut sa ma ating cateva zile, cand ma tineam de ea sa urinez ma durea, am reusit abia in 2 saptamani sa termin procesul treptat, e ca si cum ai avea o rana si-ti smulgi pansamentul lipit, n-am suportat sa trag dinrtr-o data, si nu cred ca sunt eu mai special, or fi diferente dar nu asa de mari. Eu unul nu as fi putut face sex in momentul ala, abia ma atingeam eu dar sa o mai si rup pe ea. dar asa ar fi corect, sa simtim si noi ce simte ea in acelasi timp, sa nu o presam dupa ani de laba, si sa o grabim ca noi vrem deja performante.

| Vix999 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Stai calm ca nu pentru funda imi bat eu capul cu tine. Desi ti-am zis deja cum trebuie interpretat totul...tu tot ca tine ai interpretat. Cand iti rupi ata fix asa se numeste...ca ti-ai rupt ata. Daca voiai sa compari cele doua dureri asta trebuia sa intrebi. Ca idee, nu exista termen de comparatie. Exista cazuri in care e egala si cazuri in care nu. Este atat de diferita toata treaba de la om la om ..incat o dezbatere pe tema asta e irelevanta si total inutila.
Ma repet : dezvirginarea nu are legatura directa cu ruperea atei sau a himenului. Cat despre inteligenta mea...vad din pacate (desi te consideram inteligent) ca te depaseste.

| HappyGrumpy explică (pentru Vix999):

Ai dreptate, ma cobor prea mult la mintea copiilor de pe acest sit, si poti sa arati ca esti inteligent dar din moment ce te lauzi cu asta dovedesti contrariul. o sa ma retrag la viata mea, m-am distrat destul cu voi, mi-a ajuns pentru un timplaughing

| Vix999 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Stii...eu nu am obiceiul sa ma cert cu copiii si nu o sa o fac nici acum pentru ca nu toata lumea trebuie sa fie pe acelasi nivel si inteleg asta.
Iti spun atat : n-ai pic de coerenta (treci de la o idee la alta), habar nu ai despre ce vorbesti, esti incredibil de lipsit de bun simt si chiar m-ai dezamagit. Din raspunsurile pe care le-ai dat pana acum, chiar parea ca e ceva de capul tau.
A si da...tu ai avut fimoza baiatulewinking D'aia a durat 2 saptamani si te-a durut in halul asta.

| HappyGrumpy explică (pentru Vix999):

Pfuai de capul meu, dupa atatia ani acum aflu ca eu am avut probleme cu capul? noroc ca ala mic s-o vindecat. Deci chiar sunt un caz mai special. Multumesc ca m-ati luminat. Si am bunul simt doar pentru cei care dovedesc ca il merita. Poate gasesc o solutie sa nu ma mai aprind la nervi, si sa fiu mai coerent pe viitor.

| Vix999 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Nu mai pierde noptile prin cluburi. Iti afecteaza vedereawinking