| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti,sunt multi care se casatoresc mai mult din interes, decat din dragoste?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta se intampla din cauza saraciei cred eu, lumea a cam innebunit.

| mona a răspuns:

Or fi si pe interes care fac asta dar sunt multi care o fac si din dragoste

| neutrino a răspuns:

Te poti casatori din interesul dragostei. Majoritatea avem un interes: sa traim mai bine si cu multa dragoste.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă asta caută unii, n-ai ce face. Până la urmă suntem responsabili de orice decizie luată.

| Konata a răspuns:

Cu siguranta. Mai ales in trecut era asa. Femeile se casatoreau nu din dragoste ci pentru avere ca sa poata da si familiei si sa traiasca bine. Acum e la fel. Chiar daca femeilor nu le convine cum se comporta barbatul, pentru ele nu are importanta( nu vorbesc de toate femeile dar majoritatea sunt cam asa). De exermplu, sunt sigura ca ai vazut la televizor macar odata neintelegeri si divorturi dintre un batranog si sotia sa cu 40 de ani mai tanara decat el. De ce s-au casatorit? Te las pe tine sa ghicesti.winking