| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Ce părere aveți despre oameni care se căsătoresc de mai multe ori?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani pierduti si castigati de la nuntasi

| Adry05 a răspuns:

E bine că au curaj să plece dintr-o relație în care nu mai sunt fericiți, ce să zic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt de parere ca e fix treaba lor...

| Drimmero a răspuns:

Au bani garla sa arunce pe nunti multe. Parerea mea sincera? Nu-mi pasa, daca nu gasesti ce cauti, cauti altceva, e valabil peste tot.

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Nunta e o afacere, nimeni nu arunca bani pe nunta in Romania

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Cine nu arunca? Cred ca glumesti, nu i-ai vazut pe aia care se scalda in diamante, iar rochia miresei e cat un ficat, pe cand costumul lui ginerica e cat un apartament.

| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu stiu pe nimeni sa nu fi scos profit la nunta... pe nimeni

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu au gasit ce cautau... si incearca iar. Desi puteau sa faca asta si fara sa se casatoreasca. In rest... imi este indiferent de ei.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

M-ar pune pe gânduri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sufera de un oarecare masochism, trebuie' sa recunosc. Adica daca tot ma frig o data, de ce sa ma mai frig si a doua oara? Sint de parere ca groparul unei relatii de succes e casatoria. Ca si persoana casatorita, a nu se intelege ca sunt comentator de pe margine. Bine, depinde de la cuplu la cuplu, insa la majoritatea casatoria induce o anume monontonie si autosuficienta care nu duc la nimic bun. Esti cu mine? Bun, de ce sa ne casatorim? A fost bine azi? Vrei sa fim impreuna si miine? Ce am facut bine/ce nu am facut bine/ce lipseste ca totul sa fie perfect? Ai nevoie de o hirtie si de o slujba religioasa ca sa... ce? Bine, intervin aici chestii legate de mostenire, dreptul de vizitare in spital, si alte treburi care tin mai mult sau mai putin de lege si ordine.

| Freya1 a răspuns:

Dacă te recasatoresti de 2 ori e ok.Dar daca deja ai divorțat a doua oara nu te mai căsători, stai in concubinaj ca oricum nu iti mai vine nimeni la nunta si probabil esti deja prea batran/bătrână sa mai fi miresica sau ginerica.

| Wr3nch a răspuns:

Ce parere sa am, e dreptul si preferinta lor. Daca primul nu a fost cu noroc e bine sa incerci din nou, nu sa stai ca cei de moda veche pana nu se mai pot vedea in ochi in privat dar se mangaie in public,

| johnnny123 a răspuns:

Am o parere mult mai buna decat despre cei care stau toata viata intr-o relatie oribila doar ca sa nu divorteze. Macar astia care divorteaza au curajul sa spuna "Asa nu mai merge" si sa incerce sa-si refaca viata.

| gabicoo a răspuns:

Li se zice Tăriceni!
winking

| cristimihailov a răspuns:

Ca si la tine: alergi si cazi. Ramai jos sau te ridici si mergi mai departe?

S-au casatorit, a fost o greseala, o iau de la capat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Oamenii care se căsătoresc de mai multe ori sunt oameni care își caută fericirea pe care nu au găsit-o intr-un fost mariaj. E de apreciat.

| CleanHeart a răspuns:

Nu am o parere rea asa cum is fericita si pentru casatoriile care tin
Oamenii isi pot incerca de mai multe ori norocul daca asta inseamna sa-si gaseasca persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nicio parere. Nu poti judeca o persoana pentru ca a avut mai multe casnicii, mai ales daca nu stii cine e vinovat pentru ca prima nu a mers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi expune părerea Lui Dumnezeu, pe care Și-a descoperit-o prin Cuvânt. Este în regulă să ne căsătorim cu altcineva în două situații:
1. Partenerul a decedat.
2. Partenerul ne-a înșelat. În acest caz este nevoie de certitudine...nu de bănuieli nefondate.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi, morala religioasa cere ca sa stai impreuna cu orice partener, indiferent daca este toxic, violent, daca iti bate copiii, sau daca te omoara incet. Iar morala laica iti cere sa iesi dintr-o relatie toxica, sau cel putin nu iti impune sa stai in ea. Vad ca morala laica este cu mult superioara moralei religioase.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E problema lor.

| NoisyLight a răspuns:

Orice om întreg la minte refuză o relație toxică. Iar căsătoria este doar o chestie pur administrativă.