| ghineanamaria a întrebat:

Vreau sa va intreb pe toti ce parere aveti despre femeile sau barbatii nu fac dragoste cu nimeni pana ce se casatoresc?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sunt foarte putini care fac dragoste abia dupa casatorie. Poate asa au fost invatati si au anumite conceptii ca trebuie sa fi virgin/a pana dupa casatorie.
Unii prefera abtinenta pana la casatorie fie din motive religioase, fie din diferite temeri. Oricum mi se pare frumos ca 2 oameni ce se iubesc sa o faca atunci cand sunt casatoriti si pana atunci sa fie abstinenti, dar asa mai rar.Multi spun ca e posibil ca ei sa nu se potriveasca la pat dar ma gandesc ca atunci cand 2 persoane se iubesc, nu e asa grav, pana la urma dragostea e cea care conteaza cu adevarat si nu sexul e cel mai important.
Totusi, eu de exemplu mi-am inceput viata sexuala si nu sunt casatorita, asta pentru.ca am facut-o din iubire, cu baiatul pe care il iubesc si nu regret. Dar fiecare cu conceptiile lui.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rau pai prost esti tu mai omule ce rost are sa judeci acei oameni care vor sa fie virgini pana la casnicie? e dreptul lor si nu e rau ce fac din punct de vedere e f bine asta asa ca gandeste cu capu inainte de a zice ceva (eu opinia mea la aceasta intrebare nu zic cas prosti nici ciudati ci persoane care au rabdare)

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E alegerea lor şi nu-i judec.
Ce ştiu sigur este că eu nu fac parte din această categorie şi că eu nu aş sta cu o fată care-mi bagă "texte" din astea cu "virgină în noaptea nunţii". Strict în ceea ce mă priveşte mi se pare stupid prin definiţie şi deningrant la adresa fiziologiei mele să stau de papagal inactiv până la căsătorie aşa... ca să ce?!
Până şi la maşină primeşti "drive test" înainte să o cumperi, de ce nu aş avea dreptul să ştiu totul despre cea cu care poate mă voi căsători? Nu de alta dar parcă o iau totuşi pentru toată viaţa şi vreau să ştiu ce iau!
Pa!

| Razvan a răspuns:

Inainte sa te nenorocesti, constient, in deplinatatea facultatilor mintale si frumos imbracat(zicand "da") ar fi bine sa te asiguri ca esti compatibil/a cu cel de langa tine din toate punctele de vedere.Inclusiv al sexului

| Flav a răspuns:

Pana si bunica ti-ar da o palma.

| 80Cris a răspuns:

E alegerea lor.

| 354 a răspuns:

Eu personal cred ca la o fata este cel mai frumos sa fie virgina pana se marita pentru ca este curata in fata lui Dumnezeu dar si al barbatului, cu, care se va marita, iar la un baiat nu cred sincer ca gasesti un baiat asa, desi am citit mai demult intr-o revista ca trei baieti care faceau parte dintr-o trupa vror sa se pastreze pana la casatorie, bine asta a fost acum cativa ani dar poate au aceleasi concepti. Oricum trebuie sa se priceapa unul dintre ei la asta la sex ma refer laughinglaughingde preferinta ar fi baiatul nu fata. Sper sa te ajute raspunsul meu, dar de ce ai pus aceasta intrebare sunt curioasa chiar vreau sa stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| LostInDreams a răspuns:

Nu stiu.Este decizia lor.Multi am auzit ca nu fac asta, doar spun ca ar nu ar face. o doar dupa ce se casatoresc. Mi se pare in primul rand o adevarata dovada de iubire pentru sot/sotiehappy

| cataaa a răspuns:

Degeaba asteapta daca nu se potrivesc din punct de vedere sexual

| roxcrisify a răspuns:

Pai asa au fost educati, asa considera ca e frumos si corect. Cel putin ca femeie este un lucur de mandrie sa fii virgina pana la casatorie si sa te daruiesti unicului barbat din viata ta.

| Dania_7831 a răspuns:

Nu am cuvinte sa descriu astfel de oameni, pur si simplu merita apreciati. Nu mai sunt multi care doresc acest lucru si care (bine inteles) sa se tina de cuvamt. Si @alexa, nu sunt nebuni!

| raul_7584 a răspuns:

Niste prosti ca nu isi traiesc viata

| xxxxxxxxxxxx a răspuns:

In ziua de azi nu prea exista. Cine se casatoreste cu tine daca nu ai facut sex? trebuie sa vada cat esti de buna la pat si toate cele laughing face parte din criteriile pentru a te lua de sotie. Lasand gluma la o parte cred ca se iubesc extrem de mult daca pot astepta pana la nunta. Sunt oameni care trebuie admirati si care se intalnesc foarte rar in zilele noastre. day dreaming

| alexa_6484 a răspuns:

Aias nebuni eu nu as rezista big grin

| maya_2186 a răspuns:

E cel mai corect in fata lui Dumnezeu.desi nu fac parte din categoria lor, trebuie sa recunosc asta