| iamharrystylesgirl a întrebat:

Ce parre aveti daca intr-un cuplu, fata este mai mare decit baiatul?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine si asa nu e o regula in care sa fie varste stabilite pentru oameni.

| mihai69 a răspuns:

Mai înaltă sau mai în vârstă?
De fapt, nu contează; dacă ei îi place - să le fie (de) bine! nu contează ce zice lumea.

| OnuOnulică a răspuns:

Nimic contrar, desi ar arata destul de urat dupa parerea mea...

| neutrino a răspuns:

Daca fata doreste sa creasca baiatul, atunci nu am nimic contra.

| SkyPilot a răspuns:

O parere foarte buna. Se poate argumenta si intr-un sens si in celalalt. Doar sa nu fie o diferenta prea mare. Importante sunt sentimentele intre cei doi. Si sa nu luati in seama gura lumii daca aceasta diferenta este evidenta!

| kandaraki a răspuns:

Depinde cu cat de mult e mai in varsta ca baiatul, daca e cu 1-2 ani, nu e nimic, dar daca diferenta este mai mare, cu 3-4, deja e problema, fetele se maturizeaza mai repede si va incerca sa te manipuleze, sa te conduca, sa iti impuie anumite chestii, care nu o sa iti placa. eu am trecut prin asta, am fost 3 ani cu o persoana cu 4 ani mai mare si s-a terminat. succes

| rapp2020 a răspuns:

Daca se iubesc nu vad sa fie ceva in neregula.dar daca e cu mult mai mare ca baiatul, nu e o relatie de viitor

| djdani2010 a răspuns:

Parere foarte buna.

| GeorgyGirl a răspuns:

Daca va ntelegeti bine nu vad care e problema, nu conteaza cine e mai mare intr-o relatie ci cat de mult va placeti unul pe celalalt si va respectati.

| Omulinvizibil a răspuns:

Foarte frumos.
Am fost si eu cu un tip mai mic decat mine si a fost ok.
Daca este destul de matur si de serios, relatia va merge minunat.
Nu conteaza varsta; aceasta este doar un numar (ca doar tu nu te indragostesti de buletinul lui).
Nu asculta gura lumii. Exista multe relatii de acest gen.
Mult succes. :*

| Alexutzu61 a răspuns:

Nu are nici o problema... am fost cu o fata de 15 ani si eu am 14 si ne-am despartit datorita distantei. ea trebuia sa se mute in alt oras.

| indecis2014 a răspuns:

Baiatul e norocos

| dmmf a răspuns:

Am fost si eu cu un baiat mai mic decat mine cu un an si nu am avut nicio problema. Daca baiatul este destul de matur pentru tine nu e nicio problema.