| cublealex a întrebat:

Ce place unei fete la un baiat? La scoala este o fata de care imi place si nu stiu daca si ea ma place, deci as vrea sa stiu : ce place unei fete la un baiat si cum sti daca o fata te place ...inca ceva,am citit undeva ca femeilor le plac mainile la un barbat, este adevarat? Multumesc tuturor pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Din punctul meu de vedere conteaza comportamentul. Pt noi fetele nu conteaza neaparat doar fizicul, ci si cum vorbeste un baiat cu noi: sa fie destept, sa inteleaga aluziile, sa dea replica potrivita, sa aiba simtul umorului si nu in ultimul rand cei 7 ani de acasa. Asadar, conteaza atitudinea. Mie personal imi plac tipii descurcareti, inteligenti, masculini, cum s-ar spune, care sa imi confere sentimentul de protectie, sa stiu ca ma pot baza pe el.
Cand o fata te place, se uita la tine, iti cauta compania, zambeste des. Si da, ne uitam la maini daca sunt ingrijite. Nicio fata nu vrea sa fie atinsa de un tip cu negru sub unghii.

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ce intrebare de ****.
Fiecare fata are standardele ei, nu toti oamenii sunt la fel!

| Almássy a răspuns:

Fetelor le plac barbatii inteligenti, cu simtul umorului, care sunt in centrul atentiei si bineinteles eleganti si binefacuti.

| Classmates a răspuns:

Pai nu cred ca este cazul la voi faza cu mainile. Ca sa te placa o fata trebuie sa iesi in evidenta catusi de putin, trebuie s vorbesti cu ea mai des sa o faci sa rada si sa nu cazi niciodata de fraier in fata ei. Recunosc ca trebuie sa fi si putin cool, adica depinde de fata: daca este mai fitoasa trebuie sa te ridici la asteptarile ei, iar daca este o fata mai de gasca fara fente ai putea doar sa te apropii de ea sa-i vorbesti, sa o amuzi. Cand o fata place un baiat nu se poate abtine sa le povesteasca celor mai bune prietene ale ei, chiar daca nu toate pot tine secretul si de obicei iti arunca niste priviri rapide. Ai grija sa nu isi bata joc de tine. Scuze dar se mai intampla.

| catalinaaa28 a răspuns:

Nu neaparat depinde si de fata pe care o placi
simtul umorului, sa le faci caudouri, sale surprinzi si sa fi in todeauna alaturi de ele cand sufera
dar o sa iti dai seama dupa cum te privseste cum se comporta
bafta

| Mitrescu_Eduard_1998 a răspuns:

Simtul umorului, cum arati, cum sa te porti cu ea, sa o intretii cu amuzament si lucruri in comun. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking funda plz