| AnemonaP a întrebat:

Deci eu plac un baiat si am aflat ca si el ma place, am aflat de la un baiat ca el e prea timid, nu am numarul lui, nu am id-ul lui, dar ii pot lua id-ul si cam nu stiu cum sa-l abordez, ca el e timid, si as vrea sa il invit undeva. Ce credeti? Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| Bogdan01234 a răspuns:

Pai dupa ce ii iei id-ul ai putea incepe o conversatie simpla happy daca este timid atunci trebuie sa il iei incet ca sa zic asa. nimic vulgar sau indiscret. vorbiti despre lucrurile care va plac, despre care nu va plac, despre scoala la inceput lucruri asa comune care sa nu il sperie si care sa ii dea o mai mare incredere in el. daca poti fi si mai deschisa cu el atunci e si mai bine happy orice baiat timid, daca fata il face sa se simta bine in preajma ei si in siguranta, si ii arata ca isi doreste ceva de la el sau cu el, in cele din urma va scapa de aceea timiditate happy

3 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Oanagabi21 a spus foarte bine ceea ce a spus. Gasiti cateva lucruri comune pe baza carora puteti discuta si va veti apropia in felul asta. Incet incet timidatatea lui va disparea pe masura ce te va cunoaste mai bine, iar apoi puteti trece mai departe.

| oanaoana23 a răspuns:

Pai ar fi bine sa iei id lui si sa il saluti, te poti interesa ce lucruri ii plac si daca aveti ceva in comun e perfect, pentru ca aveti subiect de discutie.

| AlKapone a răspuns:

Baga-te cu el in seama arata-i ca tii la el, chiar daca e timid daca o sa ii tot arati asta o sa iasa cevahappy