| AnemonaP a întrebat:

Deci eu plac un baiat si am aflat ca si el ma place, am aflat de la un baiat ca el e prea timid, nu am numarul lui, nu am id-ul lui, dar ii pot lua id-ul si cam nu stiu cum sa-l abordez, ca el e timid, si as vrea sa il invit undeva. Ce credeti? Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

7 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Wow, o fata care face primul pas. Din pacate baiatul ar trebui sa fie primul care abordeaza dar daca tu iti doresti acest baiat pentru il simti tu mai special, atuncea incearca sa-l bagi mai mult in seama. Vorbeste cu el, zambeste-i, vorbiti despre tot feluri de chestii si in cele din urma o sa vreti sa va vedeti si in afara scolii. Poate iti va cere chiar el id-ul si nr de telefon, ca va fi atras de tine si te va dori cat mai mult. Oricu, daca le ceri tu prima oara, atuncea ai putea sa incepi sa si-l inviti, si daca cumva are si el tandrete fata de tine, atuncea ai putea tu sa propui sa fiti mai mult decat prieteni, ca pana la urma si el va gandi la fel. Mult succes iti urez draguto!

| Sophiee a răspuns:

Pai iei id-ul lui si pur si simplu intri in vorba cu el :buna? ce faci? sunt.(cum te cheama )si o sa te intrebe si el ce faci ii spui, apoi deschizi un subiect de discutie oarecare si de acolo conversati poate degenra la multe alte subiecte happy

| costel24ro a răspuns:

Intrebarea era ce credem! pff...nu-i nimic rau sa faca o fata primul pas,din contra,ii da mai multa putere acelui baiat. poti sa ei id-ul,si pur si simplu sa ii spui ca il placi,sau ca vre-ti sa iesiti sa va cunoaste-ti mai bine,important e sa o faci,mai ales ca el e mai timid. daca vrei ceva care iti place trebuie sa obtii prin putina munca,in cazul tau nu e asa greu, ii zici si basta, mai ales daca si el te place cum zici.nu toata lumea are puterea se a spune lucrurilor p fata, fiecare are temerile lui.asa ca.incercarea moarte nu are! succes si sa va fie bine!

| EnvyU a răspuns:

Foarte tare, esti prima fata care se gandeste sa faca ea prima pasul, care are initiativa, bravo happy eu iti recomand sa ii iei idul si sa ii spui buna pur si simplu, ii spui cine esti, si vorbiti si voi, nu stiu...ce muzica ii place. chestii ca sa il faca sa vorbeasca. daca el e mai timid atunci trebuie sa te astepti ca el sa nu faca prea multe miscari, dar sa iti mai spun o chestie, cei timizi se deschid persoanelor sincere si vorbarete, intreaba-l despre ce ii place si alte chestii, o sa vezi ca pana la urma va fi el cel care te v-a aborda. mult succes happy

| RrEe4 a răspuns:

Daca el e timid si te place fa tu primul pas. Daca vei face tu primul pas va prinde curaj pe urmahappy

| MireeeLa a răspuns:

E daca e asa timid cum zici atunci cerei id-ul unui prieten de al lui si vb voi pe net etc si incearca sa vb cu el foarte mult sa stii ca ajuta dupa aceea ii ceri numarul ii spui sa va intanliti cu prieteni in parc dupa ce mai evolueaza relatia dintre voi doi ii spui sa va intanliti singuri si daca ai zis ca sti ca te place chiar nu are cum sa reziste ca si baieti au o limita. Sper ca ti-am fost de dolos pa!

| lover07 a răspuns:

Poi nu ii atat de complicat. Incepe o discutie normala cu el, si daca observa ca ii acorzi atentie, poate va face el primul pas si te va invita undeva, iar daca nu poti pur si simplu sa.i spui ca ti.a facut placere sa vorbiti si ar fi placut si face to face. NU.s experta in dragoste dar sper sa te ajute.