| Cutegirl000 a întrebat:

Ce poate face o fata ca sa cucereasca un baiat? happy chiar imi place tipul dar nu stiu cum sa fac sa ii atrag atentia...

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie sa il faci, e sa fii tu insuti, sa fi increzatoare in propriile forte. Nu e bine sa te prefaci, pentru ca atunci daca un baiat te va placea, de fapt te va placea pentru toate lucrurile gresite si asta nu e ceea ce doresti. Mai intai fii tu insuti, naturala si vesela happy
Atunci >> zambeste, arata fericire cand vorbesti cu el; Fa-l sa se simta special, ca este de fapt un motiv pentru care ai ales sa vorbesti cu el si nu cu altcineva. Afla cateva lucruri despre el : filmele preferate, jocurile preferate, cartea preferata, si nu zic sa te prefaci ca iti plac toate acelea, doar sa arati interes pentru ceea ce face, ca motiv de a intra in vorba, de discutie. De exemplu zici "ooo, joci fotbal, foarte misto. Fratele/verisorul (etc) al meu joaca de asemenea fotbal". E o buna modalitate de a incepe conversatia daca stii cate ceva despre el. Poti sa si să flirtezi cu el, insa nu prea mult, pentru ca va iesi fix pe dos. Cand sta undeva, incearca sa treci pe langa el astfel incat sa te vada, sa vezi daca te observa, poate intra in vorba cu tine.
Incerca sa fii cu el in diferite momente ca amici, dar insa nu prea mult, sa nu il sufoci. Incerca mai intai sa ii fii preitena, sa il cunosti mai bine, nu sa treci direct la relatie.
Mult noroc! happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Atunci inseamna ca nu ai iesit cu nimic in evidenta in fata baiatului de ne ceri sfaturi cum sa il atragi, daca era atras, veenea el la tine, crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jucati adevar si provocare si roaga un prieten sa te provoace sa il saruti happy bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun un lucru. Decat un nenorocit pe care sa il placi tu iar el sa nu dea 2 bani pe tine mai bine un baiat care se indragosteste el de tine, indiferent cum arata practic este indragostit. Bineinteles ca poate sa ii treaca asa de repede de cum s-a indragostit. Trebuie sa stii sa jonglezi cu situatia.

| bogdan72 a răspuns:

Sunt foarte multe feluri in care poti atrage atentia cuiva, dar doar putine sunt dezirabile. Cel mai ok e sa flirtezi cu el, cum au spus si ceilalti, si vezi daca e interesat. E mult mai complicat sa-l faci sa se indragosteasca de tine. Trebuie sa ai o superioritate in fata lui (cel putin sa i se para lui ca ai), sa fii foarte increzatoare in tine si oarecum inaccesibila. E complicat si riscant; nu e in niciun caz exclus sa nu te alegi cu nimic. Pur si simplu baga-te-n vorba cu el... out of the blue, ca sa inteleaga ca ai fi interesata. Si ii urmaresti reactiile viitoare. Daca te cauta si el dupa sau nu. Dar daca nu o face nu insista.

| unknøwn a răspuns:

Flirtezi cu el.

| Skruci a răspuns:

Date la el vreo 2 zile sa vada ca il placi.
Apoi intreaba-l la misto daca ar vrea sa stea cu tine.Gen(Ma cum ar fi sa fim impreuna)
Vezi ce raspuns da si iti dai seama daca te place.

Bafta happy

| costelpopa94 a răspuns:

Mare chestie! Pentru femeii e foarte usor sa cuceresti masculul. Ele au un intreg arsenal pentru asa ceva.

| Tubaplayer a răspuns:

Incearca sa ii intrii in fata, gen, el se duce undeva si ii iesi in cale si il intrebi ce face iar daca nu spune nimic e timid.