| SLS a întrebat:

Ce poate vindeca o inima franta, timpul sau o noua iubire?

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

O bere.winking

21 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Timpul.
O nouă iubire îţi aduce prea multe complicaţii de care nu ai nevoie.

| emchristina a răspuns:

Cu timpul o sa privesti lucrurile dintr-o alta perspectiva si nu o sa mai conteze. O noua iubire da, te ajuta sa uiti dar de obicei nu poti sa te indragostesti de cineva nou imediat ce ai iesit dintr-o relatie. Iar daca intri intr-o relatie doar de dragul de a nu fi singura, lucrurile pot deveni complicate. Uneori e ok sa iti acorzi timp sa te linistesti si sa te gandesti la tine insuti.

| shadow72 a răspuns:

Ai nevoie de un healer lever 15....glumesc.
timpul apoi o noua iubire, deoarece chiar daca intri intr-o noua relatie acum tot la fostul o sa te gandesti

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Banii

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

In cazul tau bil gates cred

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca se poate si una si alta.

| neutrino a răspuns:

Timpul si mai multe iubiri.

| Dariusuu a răspuns:

Ambele.Combinate tandru.

| Danysan a răspuns:

Ceva care sa te faca sa uiti, mai degraba o activitate. Unii zic ca o noua iubire dar te asigur ca poti face o alegere gresita.Pt ca esti dispusa sa sari in bratele la primul vazut si apoi sa regreti.Fa ceva care sa iti ocpue timpu si evita tot ce te lega de trecut.Practica sport si incearca sa te simti bine.

| Lawliet14 a răspuns:

Timpul nu o vindeca, doar dragostea probabil.

| Ibrahimovic a răspuns:

La inceput timpul, apoi o noua relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul nu vindeca nimic.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Timpul si o noua iubire!

Răspuns utilizator avertizat
| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

De ambele ai nevoie: 1) Timp pentru a te pregati de o noua iubire.
2)O noua iubire pentru a te vindeca.

| deadrose2543 a răspuns:

La inceput timpul, daca te pui iar cu o alta persoana abia dupa despartire, o sa fie mai rau, tu iti vei aminti de fostul, probabil vei rani si persoana actuala si asa mai departe, cel mai bnie este la inceput sa stai singura o perioada si abia dupa ce esti pregatita din nou emotional sa cauti o noua iubire.

| Anonimcom a răspuns:

Eu cred ca sa uiti ce a fost, pentru ca viata merge inainte si o noua iubire ti-ear face fericita happy. Funda

| Hitback a răspuns (pentru Anonimcom):

Eu cred ca manualul de limba romana avea gauri. Pagini lipsa caci altfel nu imi explic.

| IarinaPici22 a răspuns:

Pentru o inima franta e bine sa ai tot timpul ciocolata si inghetata nu o noua relatie pentru ca o sa faci lucruri si o sa vezi locuri care o sa iti aminteasca de fost stai cu prietenele tale si radeti dupa un timp cand crezi ca esti bine cautati un baiat mai bun :3

| XD_Bianca_1976 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la ce ai pierdut, ci la ce ai de castigat!