| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate vindeca o inima franta. Amatorii ieftinii rugati sa se abtina. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Xenia16 a răspuns:

Stiu prin ce treci si cu greu se poate face asta. Cel mai bine e sa iti ocupi timpul liber cu ceva, o plimbare cu prietenii, o iesire in parc, sa vizionezi un film, gasesteti un hobby, desigur ca vor exista si momente cand vei fi si singura, si probabil iti vei aminti. Dar bucura-te ca s-a intamplat si gandeste-te ca la o amintire frumoasa. Sper sa treci cu bine peste asta:*

| anonim_4396 explică (pentru Xenia16):

Singur.sunt un el. Merci totusi de sfat. Seara buna

| Xenia16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc la fel.

19 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

O inima franta se vindeca de la sine cu putina vointa. Este important sa intelegi situatia in care te afli, cum si de ce s-au intamplat lucrurile asa cum au fost.
Cand iti vine in minte el/ea (fostul/a) incearca sa te gandesti la orice altceva. Muta-ti gandul de la persoana respectiva sau poti sa te gandesti la toate defectele pe care le are si lucrurile care te enerveaza la el/ea. Ar mai fi cateva metode pe care le-ai putea folosi, insa pentru acestea trebuie sa vorbim mai detaliat pe privat.

Sunt sigur ca metoda ca vei reusi sa treci peste problema aceasta.
Be smart and take care.winking

| LNK a răspuns:

O situatie mai delicata...
Stii ce se zice, 'timpul le vindeca pe toate'. Si asa este.
Intr-o perioada de asta cel mai bine e sa ai familia si prietenii foarte aproape.
Si nu uita... 'nothing lasts forever'. Asa si cu durerea. happy

| swagMeOutBitch a răspuns:

Pur si simplu uita, fata mea.Si ai incredere in tine pentru ca cine te iubeste nu te face sa suferi

| Dariusuu a răspuns:

Dacă tu nu poți s-o vindeci, ar trebui să lași timpul s-o facă!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Prin redirectionarea atentiei spre alte subiecte.

| HueyFreeman a răspuns:

Cu clisee penibile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa gasesti un suflet cald care sa o vindece happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ce-ai făcut cu inima aia? Ai " gândit " prea mult cu ea, nu?

| Sadop a răspuns:

Muzica buna, shooping, prieteni, activitati interesante.

| NoNameexd a răspuns:

Este greu să uiți o persoană la care ai ținut, cu adevărat cu toții o știm, însă ca să-l uiți cu adevărat, trebuie să găsești pe cineva care s-o înlocuiască, să poți sa iubești iar și să uiți de cel care face parte din trecut! Good luck.

| anonim_4396 explică (pentru NoNameexd):

Multumesc.

| elComandantee a răspuns:

Da ce ai păţit de ai frânt-o? Cum de mai trăieşti?
Cum ai ajuns la concluzia că sentimentele sunt generate de inimă, ci nu de creier?

| Charice a răspuns:

Cu timp rabdare si cu o alta inima franta care are nevoie de alinare si gaseste alinare in tine happy

| MariaFcsb1 a răspuns:

Pai uite si eu sunt in situatia asta din iarna. si niste cuvinte dulci si dragute de la o persoana draga un prieten ceva ma linisteste si ma face sa uit putinpuppy dog eyes distreaza-te putin chiar daca ti-e greupuppy dog eyes

| grab a răspuns (pentru MariaFcsb1):

Si acest site te-a ajutat mult in coaserea ranii? sau e un exces de NaCl? happy

Bai, cum sa o vindeci... da-i ce-i place, ca exercitiu ti-as propune toata discografia de blues-uri celebre si cateva romane de dragoste, asta asa ca sa mai vezi solutii probate de altii, nu trebuie sa reinventam roata pe un blog happy

Răspuns utilizator avertizat