| pinkpinkbutterfly a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns.Mai poti vindeca o inima "franta"?

Răspuns Câştigător
| luliluli a răspuns:

Cu siguranta. Timpul te va ajuta, insa trebuie sa vrei si tu. Invata sa nu traiesti in trecut, sa te desprinzi si sa privesti spre viitor. Cauta sa ai activitati diversificate, concentreeaza-te la altceva numai nu te gandi la ce a fost. Fa exercitii fizice pana la epuizare. Nu sta in casa pentru ca vei avea tendinta sa te gandesti la trecut si sa-ti plangi de mila. Iesi la sala (poti sa faci zumba, dans sportiv, dans modern, etc), la cumparaturi, la plaja, cu rolele, cu bicicleta, cu prietenii, in vizite, implica-te in activitati de voluntariat, mergi oriunde, si vino acasa numai cand esti obosita, sa faci un dus si sa dormi. Schimba-ti tunsoarea. Mergi la masaj. Fa-ti manichiura si pedichiura. O sa vezi ca peste 2 saptamani - o luna in ritmul asta esti alt om.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da. Și în cazul inimilor frânte timpul este cel mai bun doctor.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

O poti vindeca dar e foarte greu...Totul tine de timp si prieteni.

| aneliram a răspuns:

Timpul vindeca toate ranile

| Muwz a răspuns:

Da,o poti vindeca.
Ori lasi timpul sa o vindece, ori il uiti sau gasesti pe altcineva.Nu e bine sa stai sa plangi dupa el. Daca tu chiar tineai la el, atunci incearca sa il recuperezi, spune-i ce simti.Bafta!
Funda?

| мızυκı a răspuns:

Da, dar in timp.

| Pufulinna a răspuns:

Doar timpul o poate vindeca. straight face

| oliviaa29 a răspuns:

Da,cu rabdare.O sa fie greu, insa... timpul le rezolva pe toate

| pinkpinkbutterfly explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Asi dori sa va dau la toti cate o fundita insa din pacate nu am decat una, in schimba va ofer cate o imbratisarebig hug mersi frumos.

| Undal a răspuns:

Eu cred ca poti.E importanta sa iti doresti cu adevarat...happy

| 0hippy0 a răspuns:

Da..si eu am fost in aceiasi situatie.Nasolstraight face ..Am trecut peste si prietenii m.au ajutat.Din cauza lui statea ca o proasta in casa si ma gandeam..in fine.Da pana la urma prietenii mei au reusit sa ma scoata intr.un final din casa si am mers la petreceri, discoteca, mai multe..m.am distrat cu ei si chiar am cunoscut un alt baiat care intr-adevar ma merita..L.am uitat si se pare ca si el pe mine m.ai repede decat m.as fi asteptat.Defapt dupa prima sap dupa ce ne.am despartit si.a gasit pe alt cnv.Nu trebuie sa pui la suflet asa cum nici el nu cred ca puneoh go on Asa sunt toti:* Gaseste.ti fericirea in alta parte si uita.l. Nu va fi usor, dar cu timpul il vei uita si iti vei da seama ca el nu te meritawinking. Daca il tratezi asa cu indiferenta isi va da seama ce a pierdut, dar va fi prea tarziu:* pop

| blackmoon8744 a răspuns:

Poti.Doar trebuie sa iti doresti... happy

| RequiemForDream a răspuns:

Da, se poate vindeca si o inima "franta" Pentru ca viata merge mai departe si nu trebuie sa te opresti si sa te indispui din cauza unui lucru ce ti-a frant inima. Viata merge mai departe, si trebuie sa te bucuri de asta. Nu traii in trecut si in faptele trecutului, bucurate de prezent asa cum este el.

| dAnN1eL a răspuns:

Doresteti si vei putea sa o vindeci!