| TreiSurori a întrebat:

Ce pot face eu cu prietenul meu de Valentines Day? Avem o relatie la distanta.

Răspuns Câştigător
| Sharon1993 a răspuns:

Inainte sa intre pe mess trimite-i un E-card cu ceea ce simti.
Trimite-i o scrisoare de dragoste facuta de manuta ta prin posta (! Trebuie sa ii stii adresa!)
Uitati-va la un film de dragoste pe net impreuna, intrati si pe skype ca sa puteti sa il si comentati intre timp.
Gatiti impreuna chiar daca este pc departe de bucatarie - faceti-va loc pe masa unde e pc sau langa pentru a duce ingredientele.
Beti si mancati amandoi acelasi fel.
Povestiti cat mai mult, asa incepeti sa va si cunoasteti. Incercati skype sau telefon.
De ce nu, condimenteaza-ti viata sexuala.Fa sex online.

| PredatoR a răspuns (pentru Sharon1993):

Cum dracu sa faca sex online? adica? dezvolta ca ma prind mai greu

| TreiSurori explică (pentru PredatoR):

Cauta pe google. phone sex, sexting, online sex

| matesanosa a răspuns (pentru Sharon1993):

Asta este cel mai tare raspuns :si sa faca copii pe imprimanta nu? sau ai uitat asta..pff! scuze dar sunt contra acestor relatii!

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

Tu esti contra relatiilor in general - probabil preferi doar aventura.
relatie la distanta inseamna: atunci cand 2 persoane se cunosc de un timp si ajung sa fie intr o relatie chiar daca el locuieste in orasul x si ea la y.Cand vor avea banii necesari sa se vada si sa petreaca timp impreuna atunci se v or vedea.
Am zis eu cumva ca voi ramane cu el pana la 30 de ani pe net, si voi face copii pe net? si faza cu imprimanta e copiata dintr-o poza.
Pt tine, in engleza iti spun ca poate intelegi : physical attraction are common, but a mental connection is rarewinking

bye

56 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Sa va vedeti. cel mai tare cadou ar fi asta. zic eu. sau strangeti bani, si transformati o zi intr-un valentine-s day

| TreiSurori explică (pentru DNSK):

Nu se poate, tocmai de aia avem o relatie la distanta.DUH!

| DNSK a răspuns:

Revino-ti. nu ai inteles ce-am scris? sau? nu te poti vedea cu el daca sunteti mici si nu puteti calatori singuri, sau el in polul nord si u in sud. atunci chiar e cam aiurea. si eu am avut relatie la distanta, ea Bucuresti eu arad si de aia ne-am vazut.

| TreiSurori explică (pentru DNSK):

Eu am 20 el 25, cat de mici suntem?
eu Italia el Romania - relatia merge f bine.O sa ne vedem cand o sa avem ocazia.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Websex

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să il rogi să i ti maseze tălpile

| wolder a răspuns:

Scrie-i un mesaj de dragoste in care sa ii spui cat de mult il iubesti.

| LeonardRoller a răspuns:

Incercati ca unul din voi sa vina acasa la celalalrwinking asta ar fi un cadou frumos big grin!

| Azµre a răspuns:

Să vorbiți la telefon.
Fiind de valentines day ai putea să pui din timp la poștă o scrisoare să îi scrii ce simți pentru el!

| Xtadelo a răspuns:

Mai ai timp sa ti faci un prieten real.

| TreiSurori explică (pentru Xtadelo):

Dar el nu e real? E din plastic? laughing

| AndyLavy a răspuns:

Buna. pai daca nu va puteti vedea in ziua respectiva o poti incepe prin a ii trimite un mesaj frumos de dragoste dimineata sau sa il suni sa ii spui ceva frumos, apoi sa va petreceti ziua "impreuna". Va uitati la un film sau un serial pe net ( de dragoste de preferat ) ce va place voua mai mult, puteti vorbi despre ziua in care v-ati cunoscut si ce ati simtit in ziua respectiva ( sa comunicati cat mai mult ), incearca sa fii dulce cu el sa ii spui lucruri frumoase. Va puteti juca un joc pe calculator eventual, ( daca va plae vreunul)hmm...si altceva nu stiu.Succes oricum!

| TreiSurori explică:

Wow atata lumea care critica, HELLO! Iubirea e posibila oriunde, suntem nascuti din iubire ca sa iubim doar ca unii aleg ceva ce toti au pentru ca e mai usor! Calmati-va - am gasit singura niste IDEI ce putem face.
Jesus ce oameni! Si va mai intrebati de ce va merge prost!

| TreiSurori explică:

AM GASIT RASPUNSUL.Nu imi mai trebuie, mersiiii paaaa

| Raiiiisa a răspuns:

Sa-l aduci mai aproape de tine si sa nu-l mai lasi sa plece. Faptul ca veti fi aproape unul de celalalt, va tine locul oricarui cadou!happy

| adry2001 a răspuns:

Sincer, cat va iubiti nu cred ca relatia la distanta tine, dar uite niste sfaturi:
trimite-i la ora 24:00 un mesaj de dragoste
incercati, totusi chiar daca tie ti se pare imposibil sa va vedeti eu zic sa incercati cumva

| TreiSurori explică (pentru adry2001):

Am avut o relatie de 2 ani la distanta si mergea in continuare. Asta e abia de 1 luna - si va mergewinking
faptul ca tie nu ti a mers o relatie la distanta nu inseamna ca mie nu o sa imi mearga!

| adry2001 a răspuns (pentru TreiSurori):

Pai eu nu am avut dar totusi cu cealalta relatie ce s-a intamplat?

| bogdiy a răspuns:

Ar fi frumos sa va puteti intalni undeva

| matesanosa a răspuns:

Scuze ca iti zic asa dar voi v-ati intalnit si in realitate? ce relatie este aceasta? intri pe retele de socializare ii zici buna dimineata te iubesc..etc si poate el pe langa asta are nevasta, prietena mai stiu eu ce! cum puteti fii asa de naive sa credeti in asta? poate cineva sa imi explice?

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

Daca ar fi sa gandim mereu la rau inseamna c anul mai trebuie sa iesim din casa ca e pica un meteorit in cap nu?
eu am 20 el 25, cand sta 24/7 cu mine ce "prietena, nevasta" mai vrei sa aiba?
eu una sunt foarte fericita cu el la fel cum e si el cu mine, ne merge bine.
jesus...

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

Si eu pot sta 24/7 cu cineva fara sa afle prietena mea nimic cel mai usor lucru cu iphone de azi :d! stii de ce ziceam asta? din cauza ca eu eu faceam lu prietenu meu asa si el credea ca vb cu o fata.:p! deci sunt multe variante poate si imi fac si eu o relatie de asta dar o mint pe bune si dupa o luna ii zic ca numai am ras de ea am facut misto si asta fara sa ne vedem oare a sa se supere?

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

Pai si de ce sa faci asa daca tie poate ti s a intamplat lucrul asta? repet, asta e marea greseala pe care omul o face in ziua de azi. " daca el a facut dc sa nu fac si eu?" e o mare prostie.
De ce sa incepi o relatie daca iti bati joc? nu are rost, mai bine ramai singur/a.La noi e serios.

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

Mie nu mi se poate intampla asta eu daca tin la acea persoana fac orice sa o aduc langa mine! vazusem ca ziceai ca el e in it si u acasa pai si eu sunt in it dar nu ma arunc in relatii de pe fb, mess, twitter(app nici nu am cont de facebook)eu nu pot sa ii spun cuiva cu cine nu sunt zii de zii ca te iubesc, si mi-e dor de tine si chestii de genu fara sa o vad langa mine

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

Nu ne-am cunoscut printr-o retea de socializare.ne am cunoscut altfel.
tu vrei exact ceea ce are toata lumea,tocmai de aia eu sunt mai diferita fata de restul,noi suntem - eu cu el.
poate tu te referi la o relatie simpla, noi ne referim la o relatie de iubire, adevarata, unde se fac mai multe sacrificii.
Cati ani ai, ma rog?

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

28 ma rog! eu daca am fost intro relatie cu cineva am adus-o aici faceam si pe dracu sa o vad langa mine! daca zici ca te iubeste de ce nu te ia acolo cu el sau de ce nu merge acasa sa te vada? ce il tine? 200 de euro cat il costa drumu pana in ro si inapoi? cu avionul dureaza 2 ore sau 2 ore jumatate pana acasa! si daca ar fi iubire adevarata s-ar putea sacrifica un weekend sa va vedeti nu? sau gresesc?

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

In primul rand vreau sa inveti sa scrii apoi sa ma corectezi pe mine cand vine vorba de relatii. Eu sunt in Italia nu el, el e in ro. Tocmai ca iubirea adevarata inseamna sa inghiti in sec si sa astepti persoana iubita de dragul vremurilor ce or sa vina impreuna
Cu ce ma incalzeste pe mine ca vine sau ma duc la el 2 zile apoi plec din nou? Mai rau facem asa, ni se face dor si distrugem absolut tot ce am cladit impreuna.
De ce sa nu asteptam o mica perioada, si in acest timp sa invatam anumite lucruri, ca apoi sa fie totul bine si frumos?

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

Ce sa invat sa scriu? Scrisori de dragoste? Ce anume nu ai inteles? Io mi-am dat cu parerea la cum as face eu daca as iubi! Si ce spui tu acolo cu inghititul in sec este o poveste la fel cum e relatia voastra de dragoste! O poveste ce nu-si are rostul! Pai ce vrei sa inveti cum sa stai impreuna cu cineva daca acel el nu este langa tine? Cum faci asta? Tu ai mai stat cu cineva impreuna? Adica ai trait cu cineva impreuna si aici ma refer la iubit! Pana ce nu stai cu o persona nu ai cum sa inveti! Una este viata reala si alta este viata virtuala! Sau poate gresesc? Asta este parerea mea!

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

Tu nu stii ce e dragostea baiatule/fato.
Nu stii pentru ca ai spus " o poveste ce nu-si are rostul! pfff.
iubirea cere sacrificii, pana la urma sunt sentimentele la mijloc nu CORPURILE. A te indragosti inseamna sa iubesti cu inima nu cu corpul, iar cu inima poti iubi indiferent unde ai fii.
Da asa este una este viata reala si alta e viata virtuala dar pana la urma de ce crezi ca a fost inventat netu' si retelele de socializare si toate chestiile astea? ca sa comunicam intre noi.Ma judeci de parca as fii singura care are relatie la distanta.
Fiecare are ce relatie isi doreste ok? Bft si lasa spamul :*

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

Sunt baiat! Io stiu ce inseamna sa traiesti cu cineva in casa eu am trait treburile astea pe pielea mea dar cum te intrebam si adineaori tu ai stat impreuna cu cineva? raspunde-mi la asta? Vrei tu sa imi dai lecti de dragoste, de viata sau tu crezi ca iubirea iti plateste boletele? Ca va iubiti asa de tare ca nu a sa va certati niciodata? Ca cu iubire ve-ti trece peste tot in viata? Fiecare se loveste de ceva greu in viata sia fra 1 anno sia fra 2, fra un messe dar toata lumea da de greu odata(eu nu ii doresc la nimeni asta dar asa este in viata reala)si ce vrei tu sa imi spui aici este o poveste nu alta! Cand ai sa stai cu cineva vreo 2 ani fara sa te certi fara sa fii geloasa si mai stiu eu ce alte treburi si sa va iubiti ca la inceput sa imi zici si mie secretul :p! asa mai bine sa lasam astea si nu-mi spune mie cum e sa stai cu cineva in viata reala "Cindirela"!

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

TI-am spus sa inveti sa SCRII! se scrie EU nu IO si se scrie adineauri nu adineaORI,lectii nu lecti etc.
Ne certam dar cum spune si el,asta ne face puternici. Iubirea nu inseamna ca e totul numai roz,inseamna sa te iei de mana cu celalalt si sa treci printr-un camp plin de iarba, gropi, paduri intunecate si paradis.
Nu te da drept italian ca nu esti, tot ionel te cheama.
Iubirea este o poveste, poveste de iubire duhhhh!
Am avut o relatie la distanta de 2 ani si stiu cum e. Faptul ca prietena ta nu te-a acceptat cum esti si ii demonstrai altceva decat ceea ce credea.
Logic ca nu o sa il iubesc ca la inceput ci mai mult pentru ca pe zi ce trece aflu mai multe despre el si imi hraneste inima cu lucruri frumoase..de ce sa renunt la lucrurile alea frumoase pentru ca e gelos si nesigur pe el? Il iubesc si cu bune si cu rele.
Problema ta e ca te urasti prea mult pe tine insuti din cauza prietenei tale, sa stii ca exista o persoana buna inauntrul tau doar ca vrei sa pari mai dur prin ura pe care o emani.
Love urself and you will be loved.

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

Traieste tu in povestioara ta e mai bine! ce sa-i mai explic la cineva cine traieste in viata virtuala si poate habar nu are ce se intampla in jurul ei(ca doar este iubita)! si sa nu ma dau italian? pai pe ce limba vorbesc pe italiana? ti-am explicat odata si nu mai repet era o parere nu era vorba de mine(si daca chiar vrei sa stii am o viata "reala" destul de buna cu cineva cu cine sta langa mine si nu la un laptop! apropo voi cand va certati ce faci stingi laptopul?laughing ) iti dadeam un exemplu cum este in viata reala "doamna profesoara"! oricum am dreptate! p.s.:viata nu e o relatie pe facebook ci cea pe care o traim zi de ziwinking! Peace

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

Ai scris si in italiana, nu vezi ca nu mai stii nici ce ai scris acum 1 ora?
Ti-am spus ca am avut o relatie de 2 ori, ne-am cunoscut tot pe net si am continuat REAL cum zici tu si a mers totul bine happy.
Nu intelegi nici ce vorbesc se pare. NU ne-am cunoscut pe facebook, twitter sau alte chestii.Ne cunoastem de dinainte sa fim impreuna, ci doar acum am devenit iubiti. De fix o luna.
Faptul ca tu ai fost ranit de o fata cu care ai stat 2-3 ani nu inseamna ca asa se va intampla si la mine. Nu face misto ca eu nu am facut de tie, frustratule.
Ciao.

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

In the first year of marriage, the man speaks and the woman listens. In the second year, the woman speaks and the man listens. In the third year, they both speak and the neighbors listen.May your life be as awesome as you pretend it is "On Facebook"(ca sa fiu un pic rautacios). Poate pe engleza intelegi mai binewinking! De ce tot vorbesti de viata mea? Io(euhappy )nu am treaba cu viata sunt fericit imi place de viata mea si inca daca as putea as fi si invidios pe ea! Io(eu sa iti fac pe plac)incercam sa imi dau cu parearea de relatile de distanta(blondo)! Si frustrat, oare am de ce sa fiu?

| TreiSurori explică (pentru matesanosa):

Vad ca nu intelegi deloc frate.Nu stii ce's relatiile bazate iubire.

| PredatoR a răspuns (pentru TreiSurori):

Ai grija sa nu ramai insarcinata laughing

| matesanosa a răspuns (pentru TreiSurori):

Ma bucur pentru tine ca tu stii ce suntwinking! Si probabil ca nu ai inteles pe engleza ce am vrut sa zic(contrar cu pagina ta de fb unde spui ca stii engleza, spaniola, italiana etc)All the best!

| Z6 a răspuns:

Nu prea poti face multe lucruri. avand in vedere ca sunteti la distanta, altceva e cand il ai langa tine. si altceva e cand vorbesti cu el doar pe net. sau la telefon.
Incearca sa-i dai un mesaj simbolic, si dragut. Trimitei ceva.

| cicika a răspuns:

Cel mai frumos ar fi sai trimiti un mesaj dragut prin ai spune ce simti pentru el, sau o scrisoare oformata frumos! poti sa incepi asa. Dragul meu sunt atit de fericita ca te-am intilnit esti totul pentru mine! bla bla bla... apoi asta as vrea ca ziua aceasta sa ne adaoge un volum de dragoste mult mai mare... si sa sarbatorim si in 2020 alaturi unul de altul! Funda?

| darialdoctorlav a răspuns:

Stati pe Skype!

| wess89 a răspuns:

Videochatwinking

| ionut671 a răspuns:

Sa va intalniti si sa vo trageti toate seara eu nu va inteleg sunt cu o fata sau baiat la distanta asta este perdere de timp crede-ma ce relatie este asta eu sunt in Germania acum ma cuplez cu tine in rom cei asta nu int cauta alta solutie sa fiti aproape unu de altu

| TreiSurori explică (pentru ionut671):

Daca pentru tine relatie inseamna sa "vo" trageti toata seara atunci e vai de capul tau.
Asta e problema oamenilor, confunda iubirea cu aventurile - dragostea cu sexul.
De aia ajung sa se raneasca intre ei si sa nu mai aibe nici un fel de relatie, ura distruge tot.El e din ro eu din Italia, ne intelegem de minune si suntem f fericiti, asta cum o explici?

| ionut671 a răspuns (pentru TreiSurori):

E bine ca sunteti fericiti dar mai bine sa fiti unu langa celalalt ar fi mai bine am fost si eu in Italia si am lasat-o in rom pe prietena mea care am stat cu ea 3 ani in rom si cand m-am intors eao de unde nu-i

| TreiSurori explică (pentru ionut671):

A fugit mancand pamantul cand a vazut cum scrii rolling on the floor

| ionut671 a răspuns (pentru TreiSurori):

Da asa o fi cum spui tu dar in fine nu mai cont

| CosminShiAtAt a răspuns:

Va trimiteti sms sau scrisori parfumate laughing

| castravetepvp a răspuns:

Pai tu sa freci pastila si iel menta!

| AlinutuzUka a răspuns:

Pai trimite-i un mesaj. Apoi poti intra pe mess ca sa vorbiti si as va puteti vedea.

| Benchea_Stefan_1991 a răspuns:

La web pe mess happy dar nu uita sa nu mai dai web la pr tai laughing