| Username272 a întrebat:

Ce pot lua sa îmi stea penisul in stare erectă după ejaculare? Pentru ca orice as face prima data tot timpul ejaculez repede maxim un minut, sufăr de ejaculare precoce, cum pot scapă de ea? Am mai avut contacte sexuale și ma termin foarte repede, nu sunt nici stresat sau anxios, ce poate fi?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti doar incepător. Cu timpul se schimba treaba.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa ce are loc procesul de ejaculare a spermei, nivelul starii de excitare poate sa scada : mult, foarte mult sau sa dispara si astfel penisul iese din starea de erectie. Nu exista niciun produs sau medicament care sa aiba efectul de mentinere a erectiei si dupa ejaculare. Fiindca deocamdata esti un tanar adolescent si in organismul tau activitatea hormonala este foarte intensa, in cazul tau NU este vorba de o stare patologica de ejacularea precoce fiziologica. Ejacularea rapida poate fi apreciata ca fiind ''normala'' in conditiile in care cel mai probabil sau de regula se produce dupa aparitia starii de excitatie intensa, sau a starii de surescitare, indiferent care ar fi natura sa. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales in cazul tinerilor/adolescentilor, de obicei din cauza neinceperii vietii sexuale si bineinteles fiindca lipseste... experienta sexuale. Se considera ca tinerii scapa de aceasta ''problrma'', NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si de asemenea DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si mai ales atunci cand acestea sunt intretinute cu una si aceeasi persoana. Doar in aceste conditii se poate obtine experienta sexuala necesara pe baza careia barbatul va reusi sa-si coordoneze, controleze si retina ejacularea spermei atat timp cat doreste si este necesar. Numai daca se procedeaza in acest mod, se poate spera ca in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare sa se stabilizeze si sa devina normala. In prezent nu exista pe piata/in comert niciun medicament sau vreun preparat pentru tratarea acestei afectiuni, care in conformitate cu studiile efectuate de cercetatori se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica sau folosirea medicamentelor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca numai prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Viagra, Levitra etc.
Ești prea excitabil, aia e.
Trebuie să înveți singur să te oprești la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sfoară, sa l legi de stîlp.

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Te golești înainte cu 30 - 40 minute, apoi îți va veni mai greu a doua oară, și va fi timp să fi iar excitat după ce te golești prima dată. Asta este bine când ști sigur că veți face, adică ora sau momentul. Cred că nu este rău nici cu o oră înainte.