| Axeeeeeel a întrebat:

Ce pot sa fac daca iubita mea. pe care o iubesc, si care ma iubeste... Nu vrea, sau nu e pregatita sa facem sex?! Fundahappy

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Nu vrea si nu e pregatita fiindca ii e rusine :d incepe si tu usor...intr-o seara: saruturi, mangaieri, data viitoare un pic mai mult.aratai asa cat de mult o iubesti si spune-i cat de des poti ca nu are de ce sa ii fie frica...o sa cedeze ea odata si odata

9 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

O intelegi si o astepti, sau daca nu-ti poti tine pantalonii pe tine, renunti la ea inainte sa ajungi sa o inseli. E mai urat sa inseli decat sa dai "papuceii".

| Deny1333 a răspuns:

Să o înţelegi. Poate chiar nu e pregătită. Să renunţi la virginitate pentru o fată e important.

| AlysaAly a răspuns:

Daca o iubesti asa de mult vei astepta pana cand este ea pregatita si ajut-o sa scape de retinere, incearca sa nu-i spui ca vrei acest lucru, pentru ca da ii spui maine vrei sa facem sex? ea o sa stea cu gandul la acel lucru, cel mai bine ar fi sa fiti amandoi pregatiti si sa va simtiti bine, si acest lucru va veni de la sine.
Succes.

| FucktheSystem a răspuns:

Sa nu faci sex.

| NoSmile a răspuns:

Buna. pai ar trebui sa o intelegi,poate nu e sigura pe sentimentele ei,poate ii e teama,sunt atat de multe motive. dar daca intr-adevar nu se simte pregatita,nu o costrange,intelege-o si asteapt-o. daca o vei constrange se va simti aiurea,va crede ca doar asta vrei de la ea. acum depinde si de varsta ei. Orcum bafta, si nu o presa, mai ales ca e prima experienta si trebuie ca peste ani sa-si aminteasca cu drag despre aceasta etapa.

| ramona_4785 a răspuns:

Cel mai intelept lucru pe care poti sa l faci este sa astepti pana este pregatita si sa nu o presezi pentru ca asta o va face sa fie si mai indoita de acest pas foarte important in relatia voastra; daca o iubesti cu adevarat o vei astepta pana cand va simti ea ca este pregastita sa faca acest pas mai ales daca nu a mai expperimentat asa ceva pana acum; ai rabdare si nu te mai gandi la asta ai sa vezi ca va veni cand nu te astepti mai putin, incearca sa lasi lucrurile sa curga de la sine si sa nu planifici fiecare miscare.Mult succes!

| adriana996 a răspuns:

Daca intr-adevar o iubesti nu poti decat sa astepti momentul potrivit.Nu o poti obliga, daca faci asta exista riscul sa te paraseasca chiar daca te iubeste. Poate intervenii teama sau credibilitatea ca tu stai cu ea doar pentru sex, doar pentru ai fura prima partida.Fa un sacrificiu si asteapta.Nu este usor sa iubesti, dar mai rau ii sa nu iubesti deloc, crede-ma!

| giяℓ98 a răspuns:

Daca intr-adevar o iubesti asteapta pana cand e ea pregatitahappy.

| 9102010 a răspuns:

Sincer si eu eram la fel nu vroiam sa o fac cu prietenul meu chiar daca il iubesc enorm.el ma inteles si ma asteptat pana eu am fost eu pregatita.a si iti sp eu ca eu am zis nu pana am ramas cu el singur si atunci am inceput sa ne sarutam si nu ma mai aptinut.ea trebuie sa capete in credere in tine si daca vede ca u nu esti chiar asa disperat iti zic eu ca va veni ziua sa o faceti cand nici macar nu banuiesti u. funda?: