| anonim_4396 a întrebat:

Suntem de 2 luni impreuna si ne dorim amandoi sa facem sex dar mie imi este putin frica de viitor. I-am spus ca nu sunt pregatita iar el s-a simtit oarecum jenat, crede ca nu-l iubesc si ca nu am incredere in el. Credeti ca vrea doar sex de la mine sau chiar ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| Zuzu6235 a răspuns:

Daca ti-a demonstrat ca poti avea incredere in el, daca tine la tine si u la el nu vad care ar fi problema. o relatie nu se masoara in luni, ci in modul cat de tare va iubiti. fa-o cu el, doar astazi exista atatea metode contraceptive, nu mai e ca pe vremea lu' bunica. nu e un capat de lume, s-ar putea chiar sa va placawinking

11 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Scuzele de genul ca nu il iubesti si ca nu ai incredere in el deja sunt invechite. Din pacate prietenul tau nu este genul de persoana intelegatoare care sa spuna,, Refuzul asta imi da de inteles ca nu esti pregatita iar eu te voi astepta, nu te grabi, gandeste-te bine la propunerea mea si iti voi respecta orice decizie'', mai mult se axeaza pe milogeala, poate obtine totusi ceea ce doreste insa nu te lasa, fii tare. 2 luni nu reprezinta un timp chiar foarte lung, ai toata viata inainte pentru asa ceva iar daca tu doresti sa incepi de acum, ar putea sa fie o greseala regretabila deoarece ori o sa se foloseasca de tine, ori o sa se intample ceva ingrijorator(asta doar daca nu te protejezi). Deci, gandeste cu mintea si nu cu inima. E ceva important!

| Betty18 a răspuns:

Daca ai 18 ani fa-o! Daca nu, NU caci vei regreta mai tarziu!

| elninoema a răspuns:

Te iubeste, fa sex cu el!

| Xenya a răspuns:

Sunteti de 2 luni impreuna si va gandit deja la sex?! Trebuie sa iti iubesti partenerul pentru a face dragoste cu el si trebuie sa ai si o varsta acceptabila pentru asa ceva.Corpul unei fete este dezvoltat complet dupa varsta de17 ani jumatate! Cred ca trebuie sa te mai gandesti!

Răspuns utilizator avertizat
| AriannaAri a răspuns:

Daca te-ar fi iubit cu adevarat nu s-ar fi suparat cand tu i-ai zis ca nu te simti pregatita.
Daca tu nu esti pregatita, NU o fa! N-are rost sa o faci doar pentru el pentru ca poate vrea doar asta de la tine.

| Mirunelu a răspuns:

Daca insista sa faceti sex inseamna ca numai asta vrea de la tine. Un baiat care te iubeste nu te obliga sa faci ceva ce tu nu vrei. Daca simti ca nu va astepta indeparteaza-te de el inainte sa tii mai mult la el si sa cedezi. Cand va obtine ceea ce-si doreste va pleca si-ti va rupe sufletul. Nu-l lasa sa te inmoaie cu vorbe, baietii pot spune orice doar ca sa te bage in pat. Fii tare si refuza-l categoric. Daca te iubeste va astepta si nu va mai aduce vorba despre asta.

| Bubu4 a răspuns:

S-a simtit jenat?!?! El trebuia sa se simta sau tu ca dupa un timp atat de scurt iti cere asta? Gandeste-te bine ce vrei sa faci, insa eu iti zic sa mai astepti! Dupa 2 luni nu poti iubi o persoana, o placi, incepi sa tii la ea, dar atat. iubire nu-i. Poti continua relatia cu el, dar fara sa faci nimic, daca tine cu adevarat la tine, va accepta si te va astepta cat e nevoie, daca nu, sanatate ..Baieti nu mai sunt?! happy Fii fata cu capul pe umeri si gandeste! :*

| DeeaTrueLove a răspuns:

Daca te iubeste, te asteapta! In plus dupa 2 luni, sa iti ceara asta, nu prea cred ca e iubire. Daca este mai maricel ca tine, ar trebui sa te inteleaga ca nu esti pregatita, si sa te astepte.