| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face atunci cand o alta fata te ameninta si pe tine si pe iubitul tau ca nu se va opri pana nu distruge relatia pentru a fi ea cu el? niste sfaturi va rogsad

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dati click amandoi pe "Ignore",ca sa intelegi.
happy
Din moment ce voi va iubiti,poate sa faca si tumbe in aer, ca tot nimic nu reuseste.
Increderea si dragostea dintre voi, o sa va dea putere.
In plus, cat de lipsita de minte poate fi, cand isi imagineaza ca ar putea fi cu un baiat caruia intai ii rupe inima despartindu-l de iubirea lui?
Nici sa n-o bagati in seama!
"IGNORE"!
Both of you!

| wolder a răspuns (pentru greece12):

I-am dat amandoi ignore si in sensul propriu : i-am blocat numar, adrese tot si in sensul figurat: ne-am decis impreuna sa nu o luam in seama.
Multumesc de sfat, ai cea mai mare dreptate
o zi buna

| greece12 a răspuns (pentru wolder):

Ma bucur pentru voi, intamplarea asta are si o parte buna, o sa va apropie si mai mult!happy

| mgtow a răspuns:

Mergeti amandoi si discuati subiectu cu persoana problema pana i se face memoria plina si fuge acasa, da roade.

| Zenithf a răspuns:

Te dai la ea, si prietenul tau sa-i spuna ca i-ar place mult sa va vada intr-un show lesbi, ba chiar sa i-o tragi ei cu strap-on.
M-as mira daca nu ar fugi mancand pamantul. :-\

| Zenithf a răspuns:

Ca "noi doi ne iubim foarte mult, ca putem sa mai iubim si pe altcineva pe langa noi, si ar fi bine sa fii tu curvulita noastra, sa te avem pe rand..."

| Zenithf a răspuns:

Numai grija, sa nu se vada ca este teatru, sa fiti cat se poate de seriosi, ca altfel, like an englisman say: "it might backfire".

| MaliciousDeath a răspuns:

Pai daca il ameninta si pe "iubitul" tau, iar daca el tine cu adevarat la tine, cred ca ar fi in stare sa ia initiativa si sa-i spuna mai mult sau mai putin politicos tipei ca nu este interesat si sa termine circul al carui motiv este. Daca nu se implica si-i place atentia poti foarte frumos sa-l lasi.Bafta.

| wolder a răspuns (pentru MaliciousDeath):

I-a explicat de zeci de ori cu frumosul sa-l lase in pace si sa nu-l lasa, daca n-a mers cu frumosul, atunci i-a vorbit si urat si tot suna ca disperata.

| Kalla a răspuns:

Bate-o.

| wolder a răspuns (pentru Kalla):

Amuzant, dar nu sunt genu'.
In plus nu o cunosc personal sta in alt oras fata de noi asa ca nu-mi bat capul happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i pace, arata-i ca nu te intereseaza ce zice.Nu te cobori la mintea ei.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce as face? As ignora-o.
I-as dovedi, pe parcurs, ca atata timp cat exista iubire, incredere, comunicare intr-o relatie, n-are nici cea mai mica sansa de a distruge ''ceva''.

Lumea a fost, e si mereu va fi rea. Trebuie sa trecem peste multe obstacole, oameni pentru a cunoste fericirea, dar merita.

| trixiiie a răspuns:

DAcă tu şi iubitul aveţi o relaţie bazată pe dragoste şi devotament, nu va reuşi.
Asta e ceva care să te calmeze. Sfatul ar fi să vorbeşti cu iubitul, să-i spui că nu vrei să-l pierzi, să-i spui absolut tot ce simţi şi ce gândeşti în privinţa acelei fete care vă ameninţă.
Ce aş face eu?
Nu vreau să încurajez violenţa, în general nu o fac. Dar i-aş trage câteva palme să priceapă ce-i spun. Întâi ia-o cu frumosul fără ameninţări, apoi dacă persistă, dăi câteva palme.

| dorin1990 a răspuns:

Hehe ce poti tu sa faci? sa zici ca nu iti pasa si sa-i areti un deget.nu inteleg cum va poate influenta parerea altora, a invidiosiilorhappy

| SeeDifference a răspuns:

Daca a facut o astfel de scena in fata lui ai 1-0.
Lucrul pe care il poti face e sa va intariti relatia. Adica sa il faci sa aiba mai multa incredere in tine si tu in el sa puteti discuta orice unul cu altul. Fara minciuni, fara compromisuri!

| wolder a răspuns (pentru SeeDifference):

Aia m-a sunat si mi-a zis. Suntem o relatie destul de puternica, am decis sa n-o luam in seama si sa ne vedem de dragostea noastra.

| SeeDifference a răspuns (pentru wolder):

Atunci nu ai de ce sa-ti faci griji!

| OchiDeVultur a răspuns:

Raspuns mai simplu nici Abraham, Herolat si Zebedeu nu-ti putea da... O IGNORI.