| anka_7915 a întrebat:

Ce poti sa faci atunci cand iti este prea dor de pers iubita si nu poti sa o vezi pentru ca este la 3000 de km distanta, si timpul trece atat de greu si noptile in care nu dormi si te gandesti la el iti par interminabile... funda la rasp cel mai folositor...happy

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

M-as ruga sa treaca timpul mai repede, dar in tot timpul asta n-as sta sa ma lamentez de dor, ci mi-as vedea si de viata mea sociala, profesionala/scolara, etc ca doar n-am murit cand a plecat! E adevarat ca e greu, si eu am patit asa ceva dar regret ca am stat ore in sir, zile in sir 'bocind' de dorul lui.
M arefer ca, uite, la mine, el a stat aprox. 2 saptamani in Franta si mi-era un dor de el de nu aveam chef de nimic in rest!

Si acum regret ca am stat 2 saptamani suspinand de parca a patit ceva grav si n-o sa-l mai vad ever!

Au fost 2 saptamani pirdute din viata mea!

Deci, iesi din casa si continua-ti viata ca si asa e scurta!

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Inteleg perfect ca il iubesti. Pot sa simt si ce simti, adica imi dau seama. Dar nu poti continua asa...
asta poate duce la boli grave, depresii, sinucidere etc.
E distanta prea mare. straight face

| elenabw a răspuns:

Nu prea ai ce face stai si astepti sa treaca timpul. e greu dar alta solutie nu exista

| dragos_7623 a răspuns:

Buna anca.si eu sunt in aceeasi situatie tot asa la 3500 km ce pot sa iti zic stiu ca este greu si dureros dar toate vor fi bine in functie de ce ai acasabig grin. eu inca trec prin aceleasi sentimente dar in curand le voi da uitari.

| anka_7915 explică:

Ms mult tuturor pentru rasp.Ideea e ca noi am plecat impreuna si eu a trebuit sa ma intorc pentru ca sunt ultimul an la facultatea de medicina si nu puteam sa pierd ceea ce am obt. pana acum, el a ramas acolo, va acasa peste o luna in vacanta iar de craciun ma voi duce eu la el, si tot asa ne vom vedea de cate ori vom avea ocazia.Vam spus toate astea pentru a va lamuri de ce nu pot sa imi continui viata cu alti baieti sau sa imi vad de ale mele, este mereu in gandul meu.Ms i'm perfect(a)! pentru sfat, singura solutie este sa ma axez pe scoala si act mea prof.mai e un pic si vb lui "dragos" voi da uitari aceste sentimente.deocamdata e greu, din ce in ce mai greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sincer nu prea ai ce sa faci
trebuie sa rezisti
eu unul te sfatuiesc sa te rogi lui Dumnezeu si Maica Sfanta sa-ti intareasca inima si sa rezisti
uite iti spun eu o invocatie
de cate ori ai nevoie de alinare sufleteasca sau altceva
spune invocatia''O Marie cea zamislita fara de pacat, roaga-te pentru noi cei care alergam la tine''
te rog mult sa incerci asta pentru ca nu costa nimic si nu e magie
este doar o invocatie prin care Maica Sfanta te ajuta sa-ti gasesti alinarea sufleteasca
te asigur ca o sa te simti mai bine, trebuie doar s-o spui cu credinta si cu multa incredere si vei vedea ca nu esti singura
pe mine chiar m-a ajutat si chiar si acum in momentele grele o spun si am si o medalie miraculoasa de la care e aceasta invocatie
http://oliviamarcov.wordpress.com/2010/06/23/medalia-miraculoasa/
Nici nu stii cate minuni s-a facut cu medalia aceasta a Maicii Domnului
Cu bine si ai grija de tine:)

| Lucy_6295 a răspuns:

Sincer. Nu ai ce sa faci... Doar timpul poate sa rezolve asta.
Cauta-ti alte preocupari. Incarca-ti timpul liber cu lucruri placute tie, orice numai sa nu ai timp sa te gandesti la aceea persoana big grin Si pana la urma urmei e totusi distanta mare nu sta pe loc sa te gandesti la persoana iubita, incearca-ti norocul si cu alti baieti, dar sa nu fie distanta mare intre voi.