| OFetita15 a întrebat:

Ce poti sa faci ca sa nu mai iubesti o persoana?

Răspuns Câştigător
| angellswig a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie, e foarte greu. Am reusit pana la urma, acum iti zic cum am procedat eu.
Mi-am impus sa-l uit, dar nu am putut, sti cum e aia ''Inimii nu-i poti porunci'', deci n-a mers.M-am dat batuta, am zis ca il iubesc si asta e, dar nu e adevarat, nu trebuie tu sa suferi si sa-l vezi cu alta persoana sau sa te gandesti ca nu-l mai poti avea...
Daca tu chiar il vrei, incearca sa fii mai draguta cu el si sa incerci sa-l faci sa se indragosteasca din nou.
Dar daca tu nu-l mai vrei sub nicio forma si vrei cu adevarat sa-l uiti, gandeste-te ca el aqre defecte care probabil pe tine te deranjeaza, asa ca gaseste pe cineva fara acele defecte, si cu aceleasi calitati sau poate chiar mai multe calitati. Cand vei intalni acea persoana, lasa-ti inima sa simta orice, nu te abtine sa mai iubesti din nou nu o sa stii niciodata cand dai peste o persoana mai buna!
Succes, sper sa te ajute, ce ti-am zis e din proprie experienta dar depinde de la om la om! :**

11 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Dacă vrei să faci asta, înseamnă că nu ai iubit-o niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate nu poţi face nimic.
Ştii cum se spune : ''Inimii nu îi poţi porunci.''
Trebuie să acceptăm asta şi să mergem mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o urasti!

| CannbalCorpse a răspuns:

O uiţi.

| blueheart a răspuns:

Hei! Cam greu uiti o persoana daca ati petrecut clipe frumoase impreuna, daca v-ati iubit cu adevarat.Nici nu trebuie sa o uiti, ar trebui sa te gandesti la ea cu zambetul pe buze, sa-ti amintesti momentele frumoase.Nu trebuie sa regreti. Daca nu a rezistat relatia inseamna ca nu v-ati iubit si nu ati luptat destul.Dar nu regreta si uita.Fiecare om din viata noastra este important.
Dar nu trai in trecut. Daca nu mai este nicio sansa de a fi impreuna cu acea persoana lasa-ti inima deschisa pentru urmatoarea persoana care va intra in viata ta. Poate ea va fi ceea ce ti-ai dorit cu adevarat.
Succes! happy

| EvaneSScence a răspuns:

Nu poti sa-ti impui asta. Oricat ai vrea, pur si simplu nu poti. Sansa e doar sa apara altcineva si macar sa te faca s-o uiti pe moment, pana iti trece de tot.

| DiazAndreea a răspuns:

Sa te gasesti defectele lui si sa cunosti o alta persoana mai buna!

| lulush a răspuns:

Sa te indragostesti de altcineva! happy

| dragut1992liviu a răspuns:

Pai pentru inceput e greu si trebui sa te autoeduci pentru a avea o inima de piatra.Trebui sa iti schimbi atitudinea daca nu iti doresti sa iubesti.Dar iti zic ca dragoastea te ajuta sa treci mult mai usor peste probleme si gandesti mai pozitiv asta o sa ai ganduri negre.

| Mariaaa14 a răspuns:

Incearca si tu sa nu te mai gandesti la acea persoana si evit o.happy.