| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci cand iubesti dar nu poti fi cu persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| deiutza_9183 a răspuns:

Poi daca acesta persoana este indragostita de altcineva si pe tine nu te vede decat ca pe o amica te resemnezi nu ai ce face...sau speri ca intr-o zi te va iubi la fel si poate asta se va intamapla

11 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde din ce cauze nu poti fi cu persoana iubita...
Daca cel pe care il iubesti nu te vrea... orice ai face... te resemnezi... sad
Daca il iubesti cu adevarat ii respecti dreptul la fericire! Sa fii cu cineva doar pentru a te simti tu bine, daca sentimentele nu sunt reciproce, e o dovada de egoism... si oricum, relatia in asemenea conditii nu va dura prea mult!
Totusi... e atat de greu sa stai intre minte si inima si sa te lupti sa o impaci pe cea din urma cu dreptatile celei dintai...

| yami a răspuns:

Te aduni, iti gasesti noi preocupari... si de fapt adevarul este ca nu-i pierderea ta ci a lui! .pentru ca tu meriti sa fii iubita, si cand va vedea si el asta, atunci va regreta ce a pierdut. fa in asa fel incat sa vada intr-adevar cine esti! asta in cazul in care nu vrea el iubirea ta... dar dc sunt motive mai"delicate" atunci analizezi bine situatia si faci in asa fel incat sa iesi din "cercul vicios" cat mai putin afectata...cu toate ca stii si tu: in dragoste si-n razboi orice e permis!happy

| LuS[z] a răspuns:

Te resemnezi sau lupti pentru a fi cu persoana iubita.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca intre voi exista anumite bariere incercati amandoi sa rupeti aceste bariere care va impiedica sa fiti impreuna.In dragoste nu exista termenul''nu poti''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici e ceva dubios la mijloc.de ce nu poti fi? i-ai facut ceva sau din alt motiv? daca este prima varianta si stii ca tu esti de vina i-ai putea cere sqze. daca este a 2-a. ori te resemnezi, ori lupti. dar daca stii ca ai sanse sa castigi.stii k uneori "daca te joci cu focul te arziwinking".in speranta ca ti-am putut fii de ajutor.:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La inceput mi-a facut complimente, dar apoi s-a distantat de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nus ce sa fac eu il iubesc da el nici nu atrage atentzie sa folsit odata de mine dar pe urma...
nu-s ce sa faaaaaaaaaaaaaaaaacccccccccccccc
uneori imi vin niste ginduri aiurea
sunt gata pentru el sa fac orce
chair sa ma sinucid...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conteaza din ce motiv nu poti fii cu persoana respectiva daca i ai facut ceva e nasol dar poate ca te va ierta daca este din alt motiv cum ar fi nu te vrea cred ca e mai bine sa te resemnezi si sa i dai dreptul la fericire>****

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am facut in felul urmator: la scoala ii luam apararea cand profesorii o caracterizau si faceam in asa fel incat sa nu para cum cred dansii, pe strada mereu o tineam langa mine in parc ori unde am fost statea langa mine si altele, si asa am facut in asa fel incat sa ii placa de mine, nu stiu acum daca o sa ma credeti dar asta este sfatul meu...incercati daca vreti big grin

| emylutza a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Nici eu nu stiu ce sa fac...

| Vasile_Andreea_1994 a răspuns:

Nu stiu eu incerc sa gasesc raspuns tot acesteia intrebari