| Ella_6945 a întrebat:

Ce poveste de dragoste ati trait? [Pentru cea mai frumoasa dau >funda:, restul votbig grin]

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Eu am cunoscut pe internet un tip cu dubla cetatenie jumate roman jumate arab,cand am vb prima data el era in Yemen, parca a fost dragoste la prima vedere, insa nu ne aratam niciunul.pana la un moment dat cand disparuse nu mai intra pe mess si vreo 2-3 luni nu mai vorbisem nimic la care ii las un offline si ii zic lasa-mi un msg pe unde mai traiesti ce e cu tine nu am mai vb de mult timp ca peste cateva zile sa intre iar sa-mi spuna ca nu a putut intra nu stiu ce pretextehee hee ca a terminat liceul si ca vine la facultate in Romania,dupa cateva zile ne luasem noi cu zodiile cu astea ii spun ca sunt sagetator si il intreb cu cine vrea sa il saget ca mai am o singura sageatahee hee si a zis sa trag in mine:d atunci ma molesisem toatahee hee si asa a pornit totul, vorbeam ff mult in fiecare zi radeam mult, ne simteam f bine. cand a ajuns in Romania a venit la mine in oras eram foarte fericita sa-l vad si in prima seara mi-a zis sa stau la marginea patului cu spatele la el sa inchid ochii si sa-i deschid cand imi spune el.am facut asa si cand mi-a zis sa ii deschid el ingenunchiase in fata mea si imi luase mana, mi-a pus un inel si mi-a spus ca ma iubeste foarte mult si daca accept sa fiu sotia lui atunci cand vom reusi amandoi sa realizam acest lucru.bineinteles ca am spus dabig grin asta pot spune ca a fost cel mai frumos moment din viata mea,au urmat zile in care am facut inconjurul moldovei impreuna cu masina,am plecat de nebunihee hee,am avut si parte de lucruri mai urate din care am stiut sa luam impreuna solutii,cand eram obosita el facea de mancare,el facea curatenie, se supara daca ma ridicam si bineinteles ca eu l-am rasplatit dublu pentru toate faptele lui, a fost o relatie de vis cate nu a putut tine decat 2 ani de zile pentru ca el a trebuit sa ramana la Bucuresti sa faca facultatea si eu a trebuit sa raman la Iasi pentru ca eram mai aproape de casa,a fost o despartire fortata as putea spune...a trecut un an de atunci si nici eu si nici el nu am reusit sa ne mai facem o relatie stabila,mi-e cel mai bun prieten la ora actuala si inca am sentimente pentru el si el pentru mine,dar asta e nu toate sunt roz,in schimb pe parcurs am aflat ca acele zile in care eu nu il vedeam pe emss cand era in Yemen, ma pusese pe invizibil pentru ca incepea sa tina la mine si ii era frica deoarece era posibil sa nu ma vada niciodata, asta mi-a confirmat-o la sfarsithee hee) chiar ma mandream cu relatia mea si doream si inca doresc tuturor sa aiba o relatie cum am avut-o eu...

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esec total, am fost inselat de fosta prietena inainte cautam si eu o fata cuminte dar n-am gasit niciuna totul e nasol.

| Castiel a răspuns:

@iceman parca ai trait viata measad
Am iubit-o mult, ea jucand un teatru exceptional-.- in timpul asta imi bagase o poveste ca fostul ei ia furat nu stiu ce din casa si nu stiu celaughing dar de fapt si-a batut joc de ea si statea cu mine ca sa il uite, la care tot la el s-a intors:S si acum caut o fata cuminte cea ce nu se gaseste in concluzie daca mai vreau vreo iubita trebuie sa accept lumea asa cum este cu multe curvelaughing!

| Castiel a răspuns:

@Katy daca nu ai inventato/luat-o depe google foarte frumoasa povesteahappy

| NoChanceForUs a răspuns:

La inceput...era ea.Ea a fost prima.Alergam pe campii ca bezmeticii,ii dadeam floricele,bla bla,viata era frumoasa,mancam inghetata, activitatea sexuala mergea bine, ciorile ne cantau serenade...insa a venit el.El,pe calul lui negru,cu ochii rosi ca dracu, tinand in mana un satar din lego, dand pinteni calului de plastic.Eu pe tricicleta mea atunci m-am infoiat si i-am ars una cu sabia mea laser cu tub fosforescent fix in ceafa de i-au sarit masinutele din buzunar.Pai ce dracu, se da la prietena mea? A fost prima mea batalie pentru o fata. Aveam 6 ani.

| simona_3709 a răspuns:

Nu stiu daca e o poveste de dragoste foarte faina dar am atatea clipe minunate si atatea amintiri din ea incat nu mai pot spune ceva concret.
Am iubit un baiat care era prototipul baiatului smecher si am reusit partial sa-l transform intr-un tip remarcabil.
Am iubit si ultima parte din el dar mi-am dat seama de asta mult prea tarziu.Era in scoala mea dar niciodata nu am stiu de existenta lui pana cand m-a remarcat el la ora de sport si mi-a cerut id-ul.
Am inceput sa vorbim mai mult pe mess decat in realitate si de aici a inceput totul.
Am stat impreuna 8 luni dar dupa 8 luni s-au adunat toate lucrurile rele din relatia noastra si i-a pus capac.
Pot spune ca povestea s-a terminat pentru el dar pentru mine nu prea. inca il mai iubesc si inca imi pare rau ca n-am stiut sa pretuiesc ce aveam.
Am primit si flori si alte lucruri dar nu astea au facut din relatia asta una frumoasa,poate doar simplitatea,sinceritatea si increderea pe care ne-o purtam era secretul.
Dar. cum tot ce incepe se si termina, am pus punct si am mers mai departe.
Nu stiu cat te-am ajutat dar m-am straduit. E imposibil sa-ti descriu in cuvinte tot ce am simtit sau tot ce am trait.
Sper sa-ti construiesti si tu propria poveste de dragoste asa cum vrei tu, adica perfecta.
numa` bine

| xXx_6498 a răspuns:

Dragostea...ce inseamna cu adevarat acest cuvant? Vrei sa stii?
Dragostea=multa durere,si sti ca atunci cand esti cu cineva acea persoana nu poate sa stea tot timpul langa tine,atunci apare doarul, doarul=un sentiment mizerabil, o durere.Stiu ca nu-mi dai funda, dar asta e dragostea pana la urma...visuri spulberate,lacrimi,dar sa nu ma intelegi gresit,pentru uni care pot fi cu cine vor ei cand vor si cat vor,nu inseamna ce am spus eu mai sus inseamna distractie,m-am idragostit de atatea ori, am plans de atatea ori, am suferit de atatea ori si tot ce mi-a ramas este un gust amar...

| Passionlove a răspuns:

Inca o traiesc, mai am putin si facem 1 an impreuna day dreaming. Totul decurge exact cum mi-am dorit poate chiar cum nici nu mi-as fi imaginat vreodata. Este genul de baiat care are grija de tot, incepand prin a ma proteja pe mine de toti cei din jur si ma ajuta oricand am nevoie de cate ceva. Ma iubeste, e tandru, atent si foarte iubaret. Poveste noastra a inceput cu 11 luni in urma, el este mai mic cu 10 luni dar gandeste foarte bine pentru un baiat de varsta lui. Invatam unul langa celalalt si pana in ziua cand el m-a vazut si a intrat in vb cu mine nu ne consteam. La inceput nu vroiam sa fiu cu el pentru ca tocmai incheiasem o relatie de 3 ani in urma careia am suferit foarte mult. Insa el a fost baiatul potrivit, la locul potrivit. Si atat de tare ma bucur ca ne-am gasit unul pe celalalt.
Sa fii iubita. >big grin