| Beibii a întrebat:

Care este cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care ati auzit-o sau ati trait-o? love struck

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu exista ''cea mai frumoasa poveste de dragoste'' ci ''cele mai frumoase momente din relatia de dragoste''.

De auzit, am auzit in povesti, cu Cenusareasa si ce mai vrei tu, dar astea reflecta pura fictiune, utopia e in floare si nu face decat sa denatureze realitatea, cea pe care Noi o traim.

Nu am avut o poveste de dragoste ca in ''filme'', dar cum ziceam, unele momente sunt rupte din vise, care te fac sa simti ca viata merita traita.

Cum zicea cineva: ''daca as fii mereu fericita, m-as plictisi in secunda doi''.

Trebuie sa accepti o relatie si cu biune, si cu rele!

| Razvan a răspuns:

Povestea dintre Stef si Aura.Sunt sigura ca s-ar supara pe mine teribil daca ar afla ca am nesimtirea sa ii disesc viata aici si sa vorbesc despre un subiect atat de sensibil pentru el, dar o fac
Avea 14 ani pe atunci si ea 17. A fost pentru prima si ultima oara cand mi-am vazut cel mai bun prieten cu adevarat indragostit. Fata lui era cea a unui om cu adevarat fericit, gesturile lui, totul degajau bucurie. Ii aducea flori, ii facea cadouri fara motiv, chiulea de la scoala doar ca sa stea mai mult cu ea, a prezentat-o parintilor.Pe mine ma incerca o stare de nostalgie si ma bucuram sincer pentru el.Au fost impreuna cam 8 luni de zile pana cand printesa s-a transformat in demon.Pe semne ca i se cam facuse dor de "actiune" cu persoane mai dotate financiar si fizic
N-a avut nici macar bunul simt sa ii spuna sa vrea sa termine relatia l-a lasat sa afle singur ca-l inseala.Cu tot calmul meu, in momentul ala as fi impuscat-o in cap
A suferit mult dupa ea. Aproape un an.Nepermis de mult
Dupa ce tipa "s-a racorit' a vrut sa se intoarca la el, dar m-am tinut la el cu amandoua mainile sa nu se mai duca la ea.In viata mea nu am folosit mai des cuvantul curva si nu am injurat mai mult decat in momentele in care ii explicam lui de ce NU trebuie sa se intoarca la ea
Si mi-a reusit. A trecut peste. Dar niciodata n-am sa uit felul in care fiecare trasatura, fiecare miscare, fiecare actiune se alinia perfect cu verbul "a iubi"

| Blondamea a răspuns:

Cand uh il iubesti el iubeste pe alta dupa se despart afla ca uh il iubesti dupa nu mai vb o vreme si dupa ca prin minune el vine la tine si isi da seama ca as el te ubeste

| 666_7474 a răspuns:

Povestea mea. tongue