| aLina_8828 a întrebat:

Care a fost cea mai frumoasa poveste de dragoste care ati trait`o pana acum?:X
sa fie adevarata
>8-
nu vrajeli [-x
funda pentru cea mai frumoasa povestebig grin
; x; x; x

Răspuns Câştigător
| forever4you a răspuns:

Singura mea relatie si nu este vrajeala:

Deci la inceput eu si cu fostul meu iubit eram prieteni ma lua in brate ma tinea de mana si chestii de genul asta imi era simpatic dar eu si cu prietenele intr-o zi am iesit in fata blocului si acolo a venit si el cu mai multi baiieti am inceput sa ne jucam adevar sau provocare si am fost provocata de propia mea prietena sa-l pup eu l-am pupat el era fericit si apoi si el a fost provocat sa ma pupe si a facut-o cand sa plece i-a spus prietenei mele ca ii place de mine si ca ar vrea sa fie cu mine dar nu stie cum sa-mi spuna...prietena mea a doua zi la scoala mi-a spus iar eu atunci am realizat ca il placlove struck neam strans din nou si a venit din nou si el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el pentru ca stia de la prietena mea ca il plac eu i-am spus nu(de emotie nu ca nu as fi vruta)si el a spus ca ma mai lasa sa ma mai gandesc... a trecut o ora in timpul acelei ore sa tot dat la mine si facea anumite gesturi atat de romantice scria peste tot ca ma iubeste si chestii apoi dupa ce sa mai potolit s-a asezat langa mine si m-a luat de gat si atunci eu i-am spus da si ne-am sarutatlove struck apoi neau lasat singuri si ne-am sarutat si am stat imbratisatilove struck love struck am fost impreuna 2 saptamani si acum suntem despartitibroken heart P. S.:inca il mai iubesc

este adevarata povestea si sper sati placa!

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Of. O ``poveste``nu e reala.
O ``traire`` e reala.

| Romancutza a răspuns:

Prima mea iubire am avut-o vara aceasta.Totul a inceput intr-o zi cand sora mea se plimba, l-a vazut si i se parea dragut, cum arata si toate cele. A ajuns acasa, mi-a povestit despre el, iar eu vroiam numarul lui de telefon, nu sa-l cunosc, doar ca sa-i pot face o farsa la telefon. Din intamplare o verisoara de-a mea avea numarul lui, si mi -la dat.Intr-o seara, eu, sora mea si cea mai buna prietena a noastra, am dormit in aceeasi casa.Ascultam muzica, era cam ora 2:05m,(noaptea). Mi-am amintit ca am numarul lui si am incercat sa-l sun cu privat, sa-i fac o farsa.Cand a raspuns am inceput sa vorbesc in limba engleza, dar el nu intelegea absolut nimic.(Mentionez ca eu am 14 ani jumate iar el are 18). Dupa mai multe telefoane am inceput sa vorbesc in romana, plus ca de data asta in sunam cu numarul meu.Nu i-am spus cine sunt decat dupa o ora ce am vorbit cu el, iar el stia cine sunt, doar asa la fata, nu am mai vorbit niciodata cu el, dar nici eu nu stiam cine este, absolut de loc.In seara aceia am vorbit cu el timp de 4 ore, si asa am continuat petru 3 seri, spunandu-mi ca i se par o fata foarte interesanta si ca gandesc ca o persoana de 18 ani, dupa care mi-a cerut sa ne intalnim, si am acceptat. Urmatoarea zi cand ne-am intalnit, mi se parea tare urat si era mult, mult mai inalt ca mine.Si am plecat doar dupe 5m.Intr-o seara, el a venit acasa cu varul meu si verisoara mea.Am iesit pe la ora 23:00 afara, sa ne plimbam.Adevarul este ca mie mi-a placut de el, cum vorbeste, doar am vorbit foarte mult timp prin telefon, iar in seara aia ne-am sarutat.Asa am continuat sa ne intalnim multe seri.Intr-o zi cineva m-a sunat cu privat si a spus ca vrea sa vorbim si ca vrea sa ma cunoasca, iar eu am inceput sa-l iau tare, intrebandu-l de ce si chestii de astea, pana am fost de acord. Vorbeam cu el si imi placea forte mult cum vorbea, ce zicea, si ca ma asculta la tot ce am de zis.Ionut(prietenul)se schimba pe zi ce trece si nu imi mai placea de el asa ca mi-am marturisit sentimentele ce le simteam fata de Lucian(cel care m-a sunat cu privat), iar el simtea acelasi lucru, dar el stia ca sunt cu Ionut, de fapt aflasem ca ei sunt verisori. L-am lasat pe Ionut si m-am combinat cu Lucian, iar el este romantic, gentil si se vede ca tine mult la mine. Dar am aflat ca ma insela dupa ce am plecat din tara.pff.baieti.Nu poti avea incredere in ei.

Pup scumpa, sa ai parte in viata de un baiat care te merita.

| SweetCandy a răspuns:

Nu stiu daca pentru restul' lumii e ''cea mai frumoasa poveste de dragoste'', insa pentru mine este un basm pe care il traiesc zi de zi. happy
Sunt cu prietenul meu de 2 ani jumatate si suntem foarte fericiti, am reusit sa trecem impreuna peste momente grele care ne-au unit, facand ca relatia noastra sa fie bazata pe incredere si respect.
Ne-am cunoscut prin intermediul unui prieten comun, pentru inceput cam 3 luni am fost prieteni buni, iar apoi am hotarat sa devenim un cuplu. Eu tocmai iesisem dintr-o relatie scurta si nereusitalaughing dar el a avut rabdare cu mine. Dupa 9 luni de relatie am hotarat sa trecem la urmatoarea etapabatting eyelashes motiv care ne-a unit si mai mult.
Anul acesta in februarie am trecut printr-un moment crucial in relatia noastra care putea sa ne desparta pe vecie. am avut un accident rutier, care slava Domnului nu a avut repercusiuni asupra noastra, totul s-a terminat cu bine pentru ca nu s-a petrecut din vina noastra ci a celuilalt sofer.
Apoi au urmat zile in care (dupa cum iti inchipui) sufeream enorm. iti dai seama, a fost ceva destul de traumatizant, insa asta ne-au unit si am considerat ca este un semn ca Dumnezeu vrea sa deschidem ochii mai bine si sa realizam ce noroc am avut ca ne-am intalnit.
De atunci suntem de nedespartit, relatia a devenit mult mai solida si ne iubim pe zi ce trece mai mult. Am depasit de mult pragul in care plecam urechea la tot ce se spune si mergem mai departe cu fruntea sus iubindu-ne si bucurandu-ne de fiecare clipa pe care o petrecem unul in compania celuilalt.

Repet, nu stiu daca este "cea mai frumoasa poveste", insa le doresc tuturor sa gaseasca omul langa care sa se simta cu adevarat fericiti!

Sarbatori fericite si un an mai bun!

| forever4you a răspuns:

Multumesc mult pentru fundita dar chiar nu ma asteptam adica celelate erau mai frumoase ca a meahappy

| SpEEdz0r a răspuns:

Deci era intr-o zi m`am trezit si l`am prins pe mosu` la brad! El a incercat sa fuga in sanie, dar cand nu se uita m`am suit in spatele saniei! Si in cateva minute am ajuns la Polul Nord! Cand am aterizat m`am dat jos, el vazandu`ma a facut infart! Dupa 12 ore de incostienta ma poftit in casa, dar a sunat`o pe mama! Atunci parinti mei au venit cu un avion placat cu aur si m`au loat acasa, bineinteles dupa ce il batusem pe Mos Craciun!

| aLina_8828 explică:

Mie mi-a plaqt mai multbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

totul a inceput cu un telefon prin care fratele meu era invitat la discoteca, asa se face ca sambata seara am mers la discoteca
acolo l-am cunoscut pe el, un baiat care in fata mea era timid, dar pe care toti il stiau de cel mai mare vagabond.in prima seara nu ne-am spus prea multe dar tot ce obtinusem de la el a fost promisiunea ca intr-o alta zi isi va face curaj si imi va canta o piesa
asa ca duminica ma suna sa ma invite sa ne intalnim sa poata sa imi cante o piesa, pentru ca la telefon nu se aude bine
asa a reusit sa ma convinga sa ne intalnim, dar ceea ce vroia el sa imi spuna era ca el s-a indragostit de mine si ca ar vrea sa fim impreuna, eu m-am speriat si i-am spus ca nu vreau sa il fac sa sufere dar nu cred ca simt ceva pentru el.raspunsul lui a fost "m-ai face sa sufar daca nu vrei sa incercam"
si uite asa a inceput o frumoasa poveste de iubire.in fiecare zi el imi demonstra ca ma iubeste si ca sunt viata lui. mi-a schimbatviata si mi-a aratat ce inseamna dragostea. o dragoste mare pentru care el a luptat foarte mult cu toata lumea din jur care se impotrivea relatiei
asa ca dupa nici trei luni de relatie, baiatul timid sa transformat intr-un barbat serios care stie ce vrea de la viata, si mi-a propus sa fugim impreuna si sa ne casatorim
plini de dragoste ne-am casatorit pe furis, fara ca parintii sa afle si asa am inceput sa formam o familie.
acum dupa doi ani, nu mai suntem, 2 care luptam pentru dragostea noastra, suntem trei, dumnezeu ne-a binecuvantat cu un mic ingeras care este rodul iubirii noastre si care ne-a legat si mai mult!

asta este povestea noastra de dragoste care dureaza de doi ani de zile si inca va mai dura! te iubesc mult tati! http://www.youtube.com/watch?v=02yuEGv7oD8&feature=related

sarbatori fericite tuturor!
si iubiti-va mult!