| Blue_2910 a întrebat:

Ce preocupari intelectuale v-ar placea sa aiba iubita/iubitul vostru?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa-mi recite in fiecare seara din Eminescu, Cehov, Puskin si Rilkehee hee.

Sti ce, eu citesc destul cat pentru 100 deci nu as sta sa fac ore de literatura cu el! Mi-ar ramane prea putin timp ca sa-l iubesc cu adevarat!tongue

Desigur, nici prost ca noapte, dar mai bine sa ne completam!

| Bacemi a răspuns:

Mi-ar placea sa aiba destule si totodata nu prea multe incat sa ma inteleaga si sa o pot intelege. Sa putem trai fiind constienti de unele lucruri fat de alti indragostiti. Si totodata sa stim sa ne traim si iubirea. Am anumite principii atat legate de relatii cat si despre viata. Nu conteaza cat stie. Conteaza sa vrea mereu sa stie mai mult. Si conteaza modul de gandire. Cum vede lucrurile. In primul rand sa fie mereu deschisa si sincera. Asta conteaza cel mai mult. Vreau sa simt ca e ceva natural, nu ceva fortat. Unde e ceva fortat nu mai are sens. Mi-ar placea sa aiba o cultura generala imbucuratoare. Mai presus de preocuparile intelectuale m-ar bucura sa stiu ca sunt prioritare pentru ea cele morale.

| Razvan a răspuns:

Sa vorbeasca franceza. Mi se pare foarte sexysmug
Sa stie istorie, sa am cu cine dezbate probleme vechi de cand lumea
Sa ii placa cultura orientala
Sa stie sa deosebeasca un tablou original de o copie
Sa stie ce inseamna muzica de calitate
Sa fie vizionar
Sa fie amuzantwhistling
A fi amuzant poate fi clasata drept o preocupare intelectuala.Nu toti stiu sa faca glume reusite

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Orice care sa nu denatureze bunul simt, educatia, cultura persoanei iubite. Ceva practic, ceva constructiv orice.Bafta!

| Derye a răspuns:

Sfat: femeile una spun, alta gandesc. O sa te convingi singur pe parcurs (ma adresez baietilor care inca mai au dubii).

Eu nu as vrea ca prietena mea ca in loc de "Te iubesc" sa-mi spuna vreo formula chimica complexa, dar oricine care reuseste sa ma bata la Conquiztador, are respectul meu si il consider mai citit decat mine ^_^

| GdX a răspuns (pentru Derye):

Nu am mai jucat de 4 ani dar te provoc.

| shtephie a răspuns:

Sa aiba o cultura generala vasta, in toate domeniile! Mereu sa ma impresioneze cu cate ceva nou...happy

| paramore a răspuns:

Sa ma studieze pe mine non-stopbatting eyelashes
asta da preocuparelaughing

| GdX a răspuns:

Cate putin din fiecare, mai bine o diversitate decat ceva fix big grin.

| AdelinaC a răspuns:

Mie mi-ar placea sa fie pasionat de medicina sau daca nu, sa stie info, mate, chimie(eu sunt de parere ca baietii care sunt preocupati de materiile de tin de real sunt mai maturi si mai seriosi), sa ii placa sa filozofeze, sa cerceteze