| FoundYouLover a întrebat:

Ce prezervative sunt cele mai bune? Ca am folosit Durex acum cateva luni si s-a rupt.De atunci n-am facut sex.Acum ma intreb daca se mai merita sa fac, sau nu.Nu vreau sa stau cu grija ca iau vreo boala sau ca raman insarcinata.

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Durex e lider pe piata, dar poti incerca si altele

| neutrino a răspuns:

Daca doresti siguranta, renunta la sex.

| cristimihailov a răspuns:

O intrebare: prezervativele se pot umfla ca baloanele, mari, pana sa se sparga.

Cum reusesti sa il spargi?

| Alcyon a răspuns:

Pai cred ca totul tine de partenerul pe care-l ai si de ceea ce simti pentru el. Simti ca merita s-o faci cu el sau nu?

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai durex is cam cele mai bune de pe piata; acu daca s a rupt se mai intampla; una din cauze e alegerea ne potrivita a tipului de prezervativ; vezi poate ai nevoie de unu cu mai multa lubrifiere, ai grija ca si partenerul sa il aplice bine pe penis, sa nu ramana pe cat posibil niciun pic de aer. baftawinking

| alexandrafocus a răspuns:

Pai daca iti e fricca sa nu iei vreo boala, intreaba-l pe prietenul tau daca are vreo boala, dar durex sunt printre cele mai bune atunci poate a fost o simpla intamplare, sa ti se rupa!

| Florinel28 a răspuns:

Durex sunt cele mai bune de departe insa un om normal care evita probleme nedorite isi ia masuri sporite chiar si cu prezervativul si anume ca nu va atinge orgasmul inauntrul unei fete ci va iesi la timp. Cat despre BTS e bine de stiut ca un partener cu cat are mai multi parteneri sexuali cu atat riscul de a lua ceva, creste. Deci cunoasteti bine partenerul. Inca ceva, a ramane insarcinata nu e atat de usor pe cat cred unii ci chiar invers.