| Norbert97 a întrebat:

De curiozitate voi ce fel de prezervative ati folosit in prima dragoste sexuală? Sau care sunt recomandate? Am inteles ca Durex Extra Safe (cutia albastra) pentru început ar fi ok? Nu vreau sa ma risc si de aia prefer să intreb. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele nu se iau din auzite sau dupa sfaturile prietenilor, pentru ca nimeni nu stie ce masura ai tu la cuculet!
Da, ai vazut bine, prezervativele se iau dupa masura cuculetului tau, mai precis dupa grosimea lui, ca toate sunt lungi de aproximativ 20 cm, sau peste chiar.

De ce este atat de important sa cumperi masura potrivita?
Daca prezervativul este larg, se infasoara pe penis in timpul miscarilor de frecare si se rupe, ceea ce duce la infectarea cu boli venerice, sau lasarea fetei insarcinata.
Deci, daca tot vrei sa faci sex protejat, cumpara masura potrivita cuculetului tau, ca sa nu regreti veodata ruperea lui.

2 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

"A risca" nu e verb reflexiv. Prezervativele de la durex sunt ok, dar important e să îţi fie potrivit mărimii penisului tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am folosit nimic.