| zambetultau a întrebat:

Ce puteti sa-mi spuneti despre sex? dar dragoste? descrietii!

8 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Sexul + incredere + sentiment reciproc = al 9 lea cer. nimica nu este mai valoros, si nimic nu se compara cu acestea.

| Sophiee a răspuns:

Sexul este o placere fizica daruita reciproc de doi parteneri de sex opus iar dragostea se bazeaza pe sentimente,afectiune, pasiune, tantrete.

| RoXyyR a răspuns:

Dragoste si sex st doua cuvinte total diferite in primul rand sexu este o placere fizica si te simti bine iar dragostea inseamna sa investesti sentimente dragoste faci cu sotu iubitu tau iar sex poti face si cu un amic daca intelegi ce vreau sa zic deci st 2 lucruri tottal diferite

| Exo0o a răspuns:

Pai,sexul,il faci doar pentru,placere, senzatie, nevoie.etc.
Pe cand dragostea,o faci cu persoana iubita, din dragoste, incredere :X e ceva special si 100% diferit fata de sex...:X:*

| consilierultau001 a răspuns:

Stiu si eu ...fiecare are experienta sa proprie. unii poate zic ca este groaznic, altii ca este super. eu zic sa incerci si sa vezi...

| AR1373 a răspuns:

Sexul este fenomenu de inmultire care ni la dat dumnezeu.Cnd o femeie are ciclu si atunci face sex cu barbatul va naste.
Dragostea este sentimentul acela de pasiune fata de o persoana.
Raspunsul meu e simplu.

| Andrusccaaa a răspuns:

Dragoste. Ce iti vine in minte cand auzi acest cuvant? Este un iubit sau o iubita; este un sot sau o sotie; sau poate mama sau tatal tau, sora sau fratele? Poate te gandesti la acel prieten special in care poti avea incredere intotdeauna. Intreaba o suta de oameni sa defineasca ce este dragostea si probabil vei primi o suta de raspunsuri diferite. Subiectul dragostei a fost examinat de filozofi, infrumusetat de poeti si inaltat de muzicieni de-a lungul secolelor. Dar suntem noi acum mult mai lamuriti decat am fost? Am priceput noi intr-adevar esenta a ceea ce inseamna sa iubesti? Din nefericire, starea lumii (sa nu mentionam starea vietilor noastre) dovedeste cu tarie esecul complet al omului de a pune in practica principiile dragostei. Si noi nu trebuie sa fim surprinsi cand ajungem sa realizam ca dragostea evaziva pe care omenirea (lumea) o cautata poate fi gasita si realizata numai prin Acela care este definitia dragostei perfecte, Isus Cristos.

| Jables1 a răspuns (pentru Andrusccaaa):

Daca acest isus cristos este definitia dragostei perfecte de ce lasa sa moara mii de oameni nevinovati in chinuri groaznice?