| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta culoarea mov

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Movul reprezinta luxul, romantismul, exprima extravaganta si misterul.

17 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sau mov mai este si chakra fruntii, asociata cu intelectul, cerebralul, rationalul, dar si puterea de creativitate, curiozitatea si dorinta de a cunoaste. Mov mai sunt si niste flori dragute de primavara care se numesc muscari.

assiris
| assiris a răspuns:

Faina culoare, imi place si mie... happy

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Movul este o culoare nobila, regala, sacra, sfanta, romantica... ce vine sa transmita ideea de spiritualitate, substrat, demnitate, fantezie...Cine poarta mov adora fantasticul si se detaseaza de lumea reala...movul stimuland creativitatea si accelerand ritmul gandului.

| bubu_7778 a răspuns:

Din punctul meu de vedere movul reprezinta libertate, sexualitate puternica asociata cu mister, eleganta, spiritualitate.

| N538961518 a răspuns:

Fantezie, dorinta, apocaliptic, macabru

| dalea a răspuns:

Combinatia dintre rosu si albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place tare cul mov...candva mi-a sp k e culoarea curvelor... dar nu cred no talking... e prea frumos culoarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce reprezinta culoarea mov

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prea multe fete sunt disperate dupa mov...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Movul mai reprezinta echilibrul dintre pamant si cer simturi si spirit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti proasta? cauta pe internet fa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Movul este culoarea ce arata o mare primejdie care se va intimpla sau se mai considera de strabuni culoarea raului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Movul reprezinta culoarea curvelor

| madaliynutzamadiy a răspuns:

Semnificatie: Regalitate, lux si romantism. De-a lungul istoriei, familiile regale au fost asociate cu movul datorita faptului ca se intalneste rareori in natura si trebuiau cheltuite sume mari pentru a putea crea vopsea de aceasta culoare.

| madaliynutzamadiy a răspuns:

Semnificatie: Regalitate, lux si romantism. De-a lungul istoriei, familiile regale au fost asociate cu violetul datorita faptului ca se intalneste rareori in natura si trebuiau cheltuite sume mari pentru a putea crea vopsea de aceasta culoare.

| Conte_Elena_1974 a răspuns:

Culoarea curvelor