| Fineness a întrebat:

Culoarea rosie ce reprezinta?

5 răspunsuri:
| Maria002 a răspuns:

Heii! Culoare rosu inseamna iubirea, dragoste, este o culoare care da mult de asteptat.
Sper ca am ajutat!

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna! Culoarea rosie este considerata un stimulent universal,puternic.Ea reprezinta dragostea,pasiunea, succesul, vointa etchappy

| francesca89 a răspuns:

Pasiune.

| someOne_8792 a răspuns:

Din câte știu eu, culoarea roșu reprezintă dragostea. ( De aceea când un baiat ii ofera un trandafir unei fete, de preferat ar fi sa fie culoarea roșu. )

| Theodora299 a răspuns:

Culoarea rosie insemna culoarea victoriei si ambitiei.In drapelul nostru inseamna sangele varsat de stramosii nostri, in lupte.Iar cand primesti un trandafir rosu inseamna ca acea persoana care ti l-a dat te iubeste, simte dragoste fata de tine.Culoarea rosie mai inseamna si taria de a trai...