| Nika_1744 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi dragostea?

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

În niciun caz ceva ce poţi descrie în cuvinte.doar. simţi.simţi ca trece o veşnicie pâna sa-l revezi,
ca timpul zboara lânga el, ca fiecare atingere, fiecare cuvânt, fiecare privire este de fapt o declaraţie. Este durerea din piept atunci când simţi ca ai greşit şi ca-l poţi pierde şi este lacrima de fericire când te ia in braţe dupa fiecare cearta.este siguranţa pe care o simţi lânga el. dragostea este tot: şi fericire şi durere.este insaşi viaţa.

Funda?

10 răspunsuri:
| Alecsaandrra a răspuns:

Pentru mine dragostea reprezinta VIATA.

| DevilLife a răspuns:

Totul! Pt mine dragostea e oxigenul meu, e ceea ce ma tine in viata... dragostea e amintirea aceea cu el pe care nu o voi niciodata! Dragostea pentru el ma face sa trec peste orice problema. Dragostea pentru parintii mei ma face sa ma zbat sa fiu langa ei la greu... Dragostea ma face sa stiu ce inseamna un prieten adevarat. Dragostea imi arata ce inseamna respect.

Dragostea ma invata cum sa ma descurc in viata!

| victoR1k_1606 a răspuns:

Da, nimic, pentru ce sa iubesti daca nu esti iubit? e in zadar

| Aiicha a răspuns:

Durere.Sperante.Iluzii.Dezamagire.Egoism.Lacrimi.Si rareori clipe de fericire.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

O pierdere de vreme si o dovada de slabiciune.

| N3rvos a răspuns:

Cel mai bun motiv de a te trezi dimineata!big grin

| AngelSpeed a răspuns:

Un gunoi straight face

| Daniela_1629 a răspuns:

Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Ceva ce nu poate fi descris in cuvinte pentru ca nu exista asemenea cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e cea care îmi îndepărtează toate măștile, e cea care mă arată așa cum sunt eu, cu bune și rele. Alții spun că dragostea îi face mai buni, eu, când iubesc, sunt mai mult ca niciodată un om normal. Dragostea e cea care mă scoate pe mine din mine însămi, îmi dă o forță de care nu sunt capabilă în alte circumstanțe. Atât fizic, cât și moral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mununat sentiment!