| Fineness a întrebat:

Pentru voi, ce reprezinta dragostea?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cunoști sentimentul de mulțumire, fericire și împlinire sufletească dar și fizică.
Pa, pa.

| Shammal a răspuns:

Orice exprimare in cuvinte ar trunchia cea ce este cu adevarat Dragostea; este ceva minunat - este acea caldura, imbratisare, aroma, dulceata, melodie - esti tu-eu-noi

| Luori a răspuns:

Valul pus peste ochii care privesc ce este in jur, vantul ( care-i trecator, caci nu sta locului ) care descopera usi din tine, valul care aduce vise si sperante ( mai mari sau mai mici, mai simple, sau complicate, s.a.m.d. ) si deseori, ploaie de sentimente/trairi.

| DanDannn a răspuns:

[ceva stupid laughing : O forma de amnezie, cand o fata uita ca pe pamant mai sunt 3.2 miliarde de baieti]
Un sentiment foarte frumos intre 2 oameni de sex opus :X

| giorgyana99 a răspuns:

Cel mai frumos sentiment, cel mai pur si cel mai nobil.Acea emotie, acea implinire sufleteasca cand esti aproape de acea persoana speciala, o durere cand te sti departe de ea.Un om nu e om fara iubire.Asta e iubirea in viziunea mea...:*
Sau o a2a explicatie: E atunci cind esti vrajit de o persoana speciala pentru tine,e atunci cind incerci s`o faci sa te placa sau sa te iubeasca, e atunci cind incerci sa-i fii pe plac, e atunci cind ii zimbesti chiar daca esti suparat/a pe el/ea; e atunci cind esti gata sa jertfesti~sa renunti la el/ea pentru ca sa fie fericit; e atunci cind nu poti dormi noptile caci te gindesti la ea/el; e atunci cind vreai sa vorbesti mereu cu el; e atunci cind simti ca ai "fluturasi" in stomac; e atunci cind il/o vezi si inima iti bate mai tare; e atunci cind vreai sa-l/s`o tii de mina; e atunci cind vreai sa-l/s`o saruti; e atunci cind vreais a`l/s`o simti aproape; e atunci cind esti gata tot timpul sa-i fii alaturi; e atunci cind vreai sa-l/s`o imbratisezi; e atunci cind ...cind iubesti :X Bye dear` :*

| ROB3RT89 a răspuns:

Dragostea este sentimentul cel mai frumos intre doua persone, iar la inceput simnti ca ai fluturasi in stomac... Uneori e ceva mai greu de descris in cuvinte! Sa fi iubita si o seara placuta si linistitahappy

| dacia63 a răspuns:

Dragostea este sentimentul opus urii,indiferentei; este sentimentul care face o persoana sa se simta mai "umana",in stare sa daruiasca,sa se sacrifice, sa ierte, sa planga sau sa rada de fericire, sau de suferinta; este sentimentul care produce emotii chiar vizive( schimbarea culorii pielii, schimbarea vocii,tremuraturi) cu prezenta efectiva sau imaginara a "subiectului" iubirii ( persoana iubita,animalul iubit,copii, floarea,muntele, marea, etc)
Din pacate sunt prea multe persoane care nu pot avea acest sentiment altfel n-ar mai fi razboaie, natura n-ar mai fi in pericol, copii ar creste fericiti fara lipsuri, animalele nu ar suferi din cauza omului, dar din fericire nu reprezinta majoritatea celor 7 miliarde de locuitori ai Terrei, asa ca planeta noastra e salvata si datorita DRAGOSTEI

| 1n3x a răspuns:

Cred ca s-a vorbit despre iubire/dragoste sex si alte rahaturi ani intregi pe multe site-uri.Deci cred ca ai putea folosi Goagal-ul.

| SamuraiX a răspuns:

Scurt, clar si cuprinzator - Sensul Vietii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsu-l iti va veni din tine insusi, acum ceea ce citesti mai sus. sunt doar emotile ale persoanelor care au trait diferita stari, care au avut un impact major asupra "iubiri" reprezentand : ciuda/furie/caldura pentru acest cuvant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sentiment ca oricare altul.

| AllinaDaniella a răspuns:

Intr-un cuvant: TOTUL. Iar cei care neaga asta sunt deceptionati in dragoste sau inca nu au cunoscut pe nimeni care sa le intre la suflet.

| Jesye a răspuns:

Parazitii: "tata spunea ca'i o curva"

| n1na a răspuns:

O iluzie trecatoare

| IustinianMan a răspuns:

Dragostea este o legatura creata de instinctul de conservare a speciei care ii leaga pe cei doi indivizi care se reproduc, cu scopul de a asigura cadrul optim pentru protejarea si cresterea progeniturilor.

| natalieM a răspuns:

Dragostea este un complex perifeic amorfizat care in egocentrul pseudoindividualitatii provoaca sentimentul "ce-ar fi bine sa ne f****"))