| Chocolate26 a întrebat:

Sal'tare TPU. Pentru voi ce reprezinta dragostea?

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Dragostea adevarata, este de un singur fel : NECONDITIONATA.
Iubirea/Dragostea neconditionata, este aceea care spune: "Te iubesc suficient de mult, incat sa aleg pentru tine, ceea ce TU alegi pentru TINE".
Prea multi oameni "incearca" sa se "straduiasca" sa fie pe placul partenerilor, iar asta inseamna sa renunte la Cine Sunt Ei cu Adevarat, cand de fapt, ei isi doresc tocmai opusul : Sa fie iubiti pentru cine sunt ei/ele cu adevarat.
Ca sa fi iubit pentru cine esti tu cu adevarat, trebuie sa ai curajul sa exprimi ceea ce SIMTI, SPUI SI GANDESTI, fara teama ca vei pierde/supara/enerva pe cineva. Aceea inseamna iubire neconditionata. Iubirea nu inseamna furie.

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

O necesitate.

O seara placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dragostea este ca o pasare Phoenix care te invaluie fara sa te astepti de-a lungul vietii, omul devenind o prada temporara, sigura. Aceasta este ceva dincolo de vointa noastra care, dragostea ca si pasarea Phoenix renaste din propria cenusa.
Te pup!

| robijam a răspuns:

Nimic.

| alex500 a răspuns:

Ceva de care avem nevoie in fiecare zi.