| Mihaelagirl a întrebat:

Ce reprezintă pentru voi sexul?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fara implicare afectiva, ceva de care ma pot lipsi.
Cu implicare afectiva, lucrul cel mai important.

| Ady7za69 a răspuns:

Din pct meu de vedere sex faci când te duci ca barbat la dame de companie ( sa folosesc un termen mai civilizat ) iar dacă ești cu persoana iubita faci dragoste. în mod practic e la fel dar diferă sentimentul. sper ca ai înțeles ceva happy

| RAY a răspuns:

Ce este sexul? sexul este transmiterea unui cod genetic mai departe,doar ca sexul reprezinta piramida evolutiei pentru ca reprezinta modalitatea prin care doua coudurii genetice se unesc formand unul singur, desi sexul este reproducerea biologica sau omul o face din placere, cauza este tensiunea sexuala acumulata care il impringe spre sex, totul porneste de la atractia chimica si merge mai departe, ca sa se inebuneasca de tot natura a inventat iubirea obsesia aia puternica care ne inebuneste si cresterea copiliului, sexul e o nevoie care nu implica /nu trebuie sa implice relatie, nunta etc e o dorinta mostenita genetic, pentru mine e o placere si atat

| neutrino a răspuns:

Sexul reprezinta pentru toti, nu numai pentru unii, o necesitate fiziologica ( vezi Teoria lui Maslow: piramida nevoilor).

| grab a răspuns:

Un sport placut in 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul oral = 5 minute de liniste

Răspuns utilizator avertizat
| MrLucas a răspuns:

Sexul e actul sexual propriu zis care nu implica sentimente, doar placere.Insa asta e doar parerea mea

| ivanhoe a răspuns:

Probabil vei primi multe raspunsuri dar niciunul care sa iti fie pe plac. Cred ca la toti ne place sexul. Dar sexul adevarat se face cu persoana iubita. Chiar nu stiu daca atunci il mai poti numi... sex.E ceva mai altfel, mai frumos.