| Simo975 a întrebat:

Ce risc de sarcina exista daca eu si iubitul meu am mimat actul sexual, eu fiind imbracata in jos iar el nu, iar la final a ejaculat pe abdomenul meu. Poate patrunde sperma? Si o alta intrebare...care este durata de viata a spermatozoizilor?

Răspuns Câştigător
| MititiCa a răspuns:

Draga mea, nu ai cum sa ramai atat de usor insarcinata. se vede ca esti mica si ca nu intelegi ceea ce insemna intr-adevar o sarcina, si modul in care poti ramane. Raspunsul meu la prima intrebare este NU. Nu ai cum sa ramai insarcinata atat timp cat n-a avut loc niciun act sexual. Spermatozoizii au o durata de viata foarte mica daca nu sunt introdusi in vagin, si la un simplu contact cu apa acestia mor. Deci stai lin. Daca nu vrei sa ai surprize, sa-ti faci strez degeaba, informeazate, cum ai putea ramane insarcinata, si ceea ce implica un act sexual. E Aiurea sa crezi ca ai putea ramane insarcinata asa usor. Deci linisteste`tehappy.
multa bafta la cautarelaughing

3 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata, deoarece spermatozoizii in contact cu aerul, mortongue!

| ciresik80 a răspuns:

Riscul de sarcina in situatia de fata este nul iar durata de viata a spermatozizilor pe abdomen, la contactul cu aerul este maxim 5 minute si pana la 7 zile in uter dar dupa 2-3 zile isi pierd capacitatea de fecundare

| petra21 a răspuns:

Buna ziua.am si eu o problema mi-a intarziat ciclul 7 zilesadsad trebuia sa-mi vina in data de 8 oct iar acum e 15 si nu a venitsadsad de facut sex nu am facut sunt virgina inca doar ca prietenul meu a atins putin cu ...acolo dar nu sa ejaculeze sau cvsadsadsad sunt ff ingrijorata daca puteti sa ma ajutati :cryingcrying sunt disperatacryingcrying