| vasile_7264 a întrebat:

Ce sa cred despre prietena mea care imi spune mereu ca ma iubeste dar i-mi demonstreaza mereu ca nu are incredere in mine si face mereu din tantar armasar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Vasile mai, nu-i mai da timp de declaratii aiurea. Pune mina pe situatie odata.De aia face asa.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Este geloasa, e de inteles. Incearca sa petreci mai mult timp cu ea si sa fii mai dragastuos. Explica-i ca nu are nici un motiv sa isi puna intrebari. Doar fata in fata prin cuvinte spuse din inima o poti face sa inteleaga ca o iubesti ( asta daca asa e ).

| xibalba a răspuns:

Poate ar trebui sa discutati despre asta, intr-o relatia nu are ce cauta lipsa de incredere.

| laraandy a răspuns:

Mai, multe fete spun ce simt, dar increderea se castiga. poate ii este putin teama sa nu o inseli.etc.si de asta iti demonstreaza ca nu are incredere in tine...

fa o sa aiba incredere in tinewinking

| lumylumy a răspuns:

Poi ati spune ca te iubeste si nu are incredre in tine! Bun de iubit te iubeste asta se stie, dar cu incredrea sigur i_ai facut u ceva! Vorbeste cu ia intreab_o de ce nu are incredere in tine! Poate poti rezolva problema, fara comunicare nu se poate! Comunic_ti mai mult, ascult_o, si fi ascultat! bafta

| alexxaz a răspuns:

Trebuie sa stii ca e geloasa, si e normal daca nu intrece limita, ceea ce cred ca face... E greu sa mentii o relatie cand unul exagereaza, e stresant si nesanatos. Mai ai rabdare si daca vezi ca nu se schimba ia masuri, gandeste-te si la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fenomenul se cheama gelozie. Tine de profilul psihologic al prietenei tale, si imi dau seama ca e frustrant. Se rezolva cu rabdare din partea ta si cu incredere in ea insasi din partea ei. Trebuie vazut si tantarul ala ce specie e, totusi.

| alex_7974 a răspuns:

Increderea trebuie sa o castigi, si plus ca fetele sunt mai suspicioase, daca faci ce trebuie o sa i castigi increderea...