| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? Fostul prieten vrea sa ne impacam, dar cu 3 zile in urma ma injurat, a facut ca toti dracii! Apoi si-a cerut iertare si nu stiu ce sa fac? Sa ma impac sau nu cu el dupa tot ce mi-a facut?

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu! Nu te merita! Nu face prostia care am facut-o si eu cu mult timp in urma! Pana la urma tot va ve-ti desparti din cauza comportamentului lui. Il ierti acum, inca o data, inca o data, dar pana cand? te vei satura pana la urma si ii vei da papucii! Asa ca mai bine acum decat mai tarziu. Gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca si care sa te respecte! Daca vrei sa te iei dupa ce iti spun eu bine, daca nu, nu, dar o sa ajungi la vorbele mele, pentru ca eu iti spun din experienta proprie! Tu poate il iubesti si in mintea ta spui ca orice ti-ar face tot il iubesti, dar nu e bine! Pentru ca isi bate joc! Bafta mullta

6 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Daca te-a injurat odata se va repeta de nenumarate ori.
Asa e comportamentul lui.
Daca nu vrei sa suferi toata, viata uita de el

| deeadragutza2 a răspuns:

Gandeste-te bine de cat timp sunteti impreuna daca te-a mai dezamagit daca te-a mai injurat iar daca raspunsul la ultimele doua intrebari este nu ar trebui sa discutii cu el sa vezi cat de mult te iubeste si daca intr-adevar te iubeste ar trebui sa il ierti dar gandeste-te bine e doar alegerea ta.S per ca te-am ajutat. fUnda/?

| marcelan25 a răspuns:

Pai,acum depinde de ce s-a comportat asa de urat,probabil i-ai dat un motiv(n-ai specificat),oricum daca crezi ca a fost din vina ta atunci normal ca il ierti, daca ti la el! Din spusele tale el a facut primul pas si si-a cerut iertare de la tine inseamna ca ii pare rau si cred ca ar trebui sa-l ierti, inseamna ca tine la tine si nu vrea sa te piarda! Decizia iti apartine! Numai bine!

| LolitaLempicka a răspuns:

E un bou, da-l dracului.

| Bianca598 a răspuns:

Hmm, daca il placi e greu, dar zic eu dupa ce te-a injurat si s-a comportat asa, nu cred ca ar mai trebui sa te impaci cu el, mai mult ca sigur e bataie de joc, dar... daca alegi sa fii din nou cu el, incearca sa nu pui suflet in relatie prea mult. Asa ca ai grija. Sper ca te-am ajutat happy

| 9876543210 a răspuns:

Tea injurat asta nu inseamna ca nu te place dar daca mai face asta o data nul mai ierta