| Roxana0606 a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fostul me prieten dar el zice ca nu vrea pentru ca i-am facut ceva iar eu nu stiu ce i-am facut big grin
Si cand il intreb ce i-am fauct evita subiectul!
Cum sa procedez?

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Invata mai bine sa scrii!

| Nextone a răspuns:

Gndeste-te cu ce i-ai fi putut gresi.Propune-i sa va intalniti cica pentru o ultima discutie pentru ca vrei sa lamuresti subiectul ca sa stii sa nu mai repeti greseala. Spune-i ca daca nu iti spune cu ce ai gresit nu ai cum sa nu mai repeti greseala daca te iubeste va trebui sa accepte, mai insista dar cu masira sa nu pari disperta dupa el poate vrea doar sa se lase greu.O relatie sriosa are nevoie de multa comunicare fara ea relatia nu prea are sansa de reusita, prin situatii de genul asta ajungeti sa va cunoasteti (ce va palce si ce nu) evitand subiectul nu veti ajunge doar la despartire. Daca nu vrea nici cum cere-ti scuze pentru orice ai fi gresti poate vrea doar sa auda asta.Baftahappy

| Castiel a răspuns:

Pai de ce v-ati despartit? Daca a fost din cauza ta este clar ca l-ai ranit, sau poate l-ai ranit altfel si nu-ti dai seama ca esti proasta SAU ia bagat cineva strambe de tine si sa desp de tine (trebea sa ne zici cine de cine sa desp bolovano)

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai analizeaza-ti putin actiunile si vezi cam ce ai fi putut sa ii faci, de ex gandeste-te dc v-ati despartit?! poate acela e motivul, sau poate el a suferit dupa despartirea voastra si nacum nu vrea sa o pateasca din nou. poti sa il rogi sa va mai dati o sansa sa ii spui ca tot ce e in trecut a ramas acolo si ca ai invatat sa il pretuiesti. spune-i ca din greseli se invata si daca el iti poate spune ce i-ai facut poate din aia tu vei invata ceva. si daca nu vrea nici cum poate ar fi mai bine sa il lasi sa vada el daca are nevoie de tine in viata lui si daca va avea sau va simti nevoia sa fie cu tine va fi si te va ierta indiferent de ce i-ai facut sau nu!

| dan_2834 a răspuns:

Ca sa te impaci cu el trebuie sa discuti cu el sa vezi de ce s-a suparat pe tine atat de tare incat sa va despartiti.O alta explicatie ar fi aceea ca poate fi un pretext faptul ca i-ai gresit cu ceva, tocmai ca sa gaseasca un motiv de despartire.Mai insista sa vezi daca e dispus sa iti explice ce anume i-ai facut de l-a deranjat. Daca vezi ca nu vrea sa spuna inseamna ca a vrut doar sa va despartiti...

| Savy a răspuns:

Sa nu-l mai intrebi nimic si sa-ti vezi de treaba. Lui probabil ii place sa se simta bagat in seama iar daca evita un subiect inseamna ca nu exista unul, e doar praf in vant, ceva sa fie acolo sub forma de pretext insa nimic real, astfel incat sa fie subiectul unei discutii si mai apoi cauza unei decizii. Lasa-l in pace si mergi inainte.

| Roxana0606 explică:

El sa despratit de mine de geaba habarr nu am dc