| dragutza_1869 a întrebat:

Ce sa fac sa-mi linistesc sufletul si larimile? pling intr-una de nu mai am glas si lacrimi. El a plecat la o nunta, fara mine, din cauza ca a fost invitat singur.Sa fi fost eu in locul lui eram sa refuz. M-a tradat! Sa-l las? da il iubesc, si el pe mine.cum sa fac sa-l doara, sa-linvatz minte? cum sa ma linistesc?

Răspuns Câştigător
| Crina_8634 a răspuns:

Daca as fi in locul tau l-as parasi. Nu mi-ar trebui un baiat ca el. Daca il lasi si observi ca face eforturi sa va impacati, iti arata ca tine la tine si regreta prostia facuta, tu decizi daca mai merita o sansa sau nu. Daca nu vede ca te tii pe pozitii si nu-i permiti sa-si bata joc de tine, te va trada de fiecare data cand are ocazia asa ca arata-i cum sta treaba si pune-l cu botul pe labe. Asta iti va da si tie ceva forta si satisfactie. Hraneste-ti orgoliul si uita-te la el cum incearca sa te recastige. In cazul in care nu face asta si nu-l doare nicaieri de decizia ta inseamna ca nu te merita si iti va fi mult mai bine fara el. Succes!

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Esti egoista...

| GuessWho_8607 a răspuns:

Nu cred ca a fost invitat singur si nu se suparau mirii daca mergea cu prietena. Asta a fost alegerea lui. Un gest urat, oricum.

| Crina_8634 a răspuns:

Stai ma. Prin tradat te referi la inselat sau doar la simplu fapt ca s-a dus omul la o nunta fara tine?straight face

| dragutza_1869 explică:

Ne intalnim de aproape 2 ani, avem o relatie serioasa...

| pick1990 a răspuns:

Eu cred ca nu te-a tradat si nici nu te-a refuzat intentionat.Nu te despartii de el, dintr-o prostie ca asta. Nici nu incerca sa te razbuni pe el pentru ca nu ai de ce.Nici nu ai de ce sa plangi. Nu e un motiv prea bun. Daca asta e cea mai urata chestie care ti-a facut-o, inseamna ca merge prea bine relatia sincer

| Liviuuuuu a răspuns:

Deci, daca el a fost invitat singur, inseamna ca nu au mai fost locuri la nunta. daca esti intr-o relatie serioasa, no sa te insele, iar daca a acceptat inseamna ca nu putea sa refuzemsau era un prieten bun la care trebuia sa mearga. sfatul meu, nu fa atata tam tam pentru o simpla nunta, si uitate la comportamentul lui sa vezi daca e schimbat(pentru siguranta) in rest fii calma si linistita, ca no murit nimeni

| bebe_3060 a răspuns:

Urat din partea lui...intr-o relatie serioasa nu se face asa sti tu un om are o gramada de fete, eu nu l-as ierta, dar daca relatia nu e serioasa, alta e problema