| Loredana96 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai pling? Am nevoie de ajutor.In august am fost in camping 3 saptamini.Acolo m-am atasat foarte mult de un baiat.Care fata de altii nu m-am atras prin frumusetea lui (nu pot spune ca e ft ft frumos) ci prin comportamentul lui.insasi faptul ca e mai diferit de ceilalti.Pot sa spun ca cu fete era cam rece dar cu mine vorbea atit de frumos.Simteam ca ma place.Eu dansam doar cu el, el dansa doar cu mine.Niciodata nu l-am invitat la dans, niciodata nu i-am dat vreun semn ca il plac.El mereu ma invita la dans, el venea in fiecare dimineata la mine in camera si spunea: Buna dimineata Lory si apoi pleca.Nu m-a sarutat sau ceva de genul ca sa imi dau seama ca ma place.Eu mi-am dat seama ca ma place dupa cum vorbea si se comporta cu mine si cum vorbea cu celelate fete.Era o diferenta mare.Amindoi pretindeam ca sintem doar prieteni dar cei din jur mereu spuneau ca intre noi este ceva mai mult.M-a apuca de mana...in fine.Am fost fericita, dar in ultimile zice cind sesizam ca se apropie momentul in care ne vom desparti.L-am imbratisat si am plecat.Din acea zi nu mai sint eu.Sint o alta persoana.Au trecut aproape 5 luni decind nu ne-am vazut si in fata mereu imi apare chipul lui, mereu imi amintesc cum dansam impreuna, cum m-a apuca de mana si zimbea, cum ne-am imbratisat pentru ultima data si pling...pling mereu.Sint izolata de cei din jur nu sesizez ce se intimpla in jurul meu.Gindul mi-e doar la el. Daca merg pe drum si aud o melodie trista incep sa pling indiferent de cine e prin preajma.Decind am venit acasa nu prea am tinut legatura.Il am pe facebook dar nu mai comunicam pentru ca eu sint mereu ocupata cu temele si intru putin pe facebook. Poate ca si acesta e un motiv.Ieri a fost ziua lui a implinit 17 ani.L-am felicitat si el m-a intrebat cum o mai duc.Nu i-am spus de suferinta mea pentru ca nu am curajul si doar i-am spus ca o duc bine.Dar atit de mult vreau sa afle ce simt eu pentru el, si ca sufar si acum.Dar nu pot.Mereu am vrut ca el sa stie ce simt eu pentru el pentru ca nu i-am dat niciodata nici un semn si poate ca el crede ca mereu l-am avut de un simplu prieten.Dar sint sigura ca el m-a placut. Vreau sa stie ca il plac si nu il pot uita, si mai departe fie ce-o fi. Vreau sa mentionez ca de la orasul lui pina la al meu e doar 1 ora de parcurs si eu plec in capitala unde traieste el odata in 2-3 luni.Si fiinda nu am curajul prietena mea cea mai buna mi-a propus sa ii spune ea tot despre mine.Sa ii spuna ca mereu nu am chef de nimic, nu mai es nicaieri decit la scoala.Ea crede ca el trebuie sa stie.

Credeti ca e o idee buna?

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Da cred ca e o idee buna sa ii spuna prietena ta, ceea ce tu nu poti sa ii spui acelui baiat, dar trebuie sa fie foarte atenta la formulare si la ce ii va zice pentru ca de ce ii va zice ea conteaza foarte mult reactia lui, care poate sa fie pozitiva sau negativa, si asa vei continua sa suferi sau suferinta ti se va termina aici. Oricum ar fi daca ea incearca si nu merge te-as sfatui sa iti iei inima in dinti, daca pe facebook nu stai foarte mult sa ii iei un numar de telefon si sa vorbiti la telefon, pentru ca e altceva cand ii zici tu personal ce simti pentru el, cine stie poate ca sentimentele sunt asemenea.

Succes

3 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Da,el trebuie sa stie. Poate ca el crede ca tu nu simti nimic pentru el si ca l-ai uitat...Te-ai gandit vrodata..ca si el este asa ca tine? Ca sufera...si e.t.c..Ar fi o idee buna sa ii spuna prietena ta. daca tu nu potihappy. Trebuie sa stie baiatu'.

| WildDream a răspuns:

Trebuie sa stie si de preferat sa-i spui tu ca sa te eliberezi de povara asta. Mai incolo e decizia lui, o sa vezi daca sentimentul e reciproc sau nu, dar macar tu stii ca i-ai zis ce aveai pe suflet.

| SoloPC a răspuns:

O sa iti spun un raspuns scrut si al obiect!
Daaaaa...