| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? sad Sunt cu moralul la pamant si sufar mult caci o iubesc... Ea s-a despartit de mine si s-a bagat cu cel mai bun prieten al meu, cu ce motiv? Ca "eu am indepartat-o"straight face
In ziua in care am avut o problema, mi-a zis ca ma iubeste si ca vrea sa ma ajute, sa trecem impreuna peste acea problema, insa eu n-am vrut asta si i-am zis ca vreau sa fiu singur si am ignorat-o pentru o ora poate chiar doua, cam asa. Ea s-a suparat si cand m-am intors la ea sa imi cer scuze pentru "ce am facut" a zis ca are treaba si ca se duce pe afara...(asta s-a intamplat la telefon)
In ziua urmatoare, s-a intamplat dezastrul... mi-a zis ca are ceva sa imi spuna "fata in fata" si anume ca se desparte de mine, eu mi-am cerut iertare, i-am zis ca nu o sa mai fac asa ceva, ca tin la ea, la care mi-a raspuns: "imi pare rau dar deja stau cu Andy(prietenul meu cel mai bun)" si a plecat...
Asta e doar ce s-a intamplat pe scurt, dar am auzit ca Andy s-ar fi dat la ea, i-ar fi spus niste minciuni despre mine ca ea sa se desparta de mine...
Acum sunt distrus, au trecut 2 zile si inca mai tin la ea, prietenii de-abia pot sa ma faca sa zambesc pentru cateva minute, totodata ma simt si tradat de catre un om pe care il consideram "un prieten adevarat"... Ce imi sugerati sa fac? sad Cum se poate ca intr-o zi sa imi spuna ca ma iubeste enorm de mult si urmatoarea sa se desparta de mine si sa se bage cu prietenul meu? A facut oare asta doar ca sa ma faca gelos?

10 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Wow! Ce noroc pe tine! Si nu ma intelege gresit, dar aproape sigur ca ai fost tradat de ceva vreme de amandoi.
Ignoranta ta a fost doar un pretext de-al ei sa renunte la tine ca sa ramana cu baiatul ala.
Cum poti sa-i zici cuiva "te iubesc" si totodata sa-l injunghi pe la spate? Cuvintele ei au fost aruncate in vant pur si simplu.
Nu stiu ce a avut de castigat de pe urma relatiei voastre, dar observ ca nu si-a demonstrat "iubirea" asa cum se cuvenea.
Ca n-ai vrut s-o implici si pe ea in problemele tale cred c-a fost ca s-o protejezi, sa nu ii mai bati si ei capul cu asta.

Cat despre asa-zis "prietenul" tau, se aseamana cu ea. Poate va veni ziua cand ii va reprosa ce ti-a facut ea pentru el, ca e ca oricare alta. Azi unul, maine altul.
Tu nu te lasa usor si gandeste lipmede ce s-a intamplat. Tu cunosti mai bine faptele.
Fete sunt destule, alege cu cap data viitoare.
Bafta multa!

| ghiCIne a răspuns (pentru ghiCIne):

Ca sa completez la faza cu norocul: ma refeream ca ai aflat adevarul, ca poti da de persoane care merita cu adevarat prietenia ta. Imi pare rau ca ai dat de astfel de persoane care te-au ranit.

| JoshuaNNN a răspuns:

Multumesc tuturor pentru sfaturi... din fericire, cu ajutorul sprijinului oferit de prietenii mei am reusit sa trec peste...Chiar daca mai am unele momente, totusi am realizat ca trebuie sa imi traiesc viata in continuare. Chiar va multumesc pentru sfaturi happy Cine doreste "funda" sa spuna happy

| xSunShine4You a răspuns:

Hello. Niciodata sa nu ai incredere in prieteni! Ii spui tu secrete`le tale si ce crezi? Ca o data si o data, daca nu vezi cum e cu adevarat, nu o sa le zica la altcineva? Crede`ma am patit`o. Daca vrei sa va impacati, ii spui sa va intalniti. Ii zici asa [ Vreau sa vorbim, sa-mi clarifici ce se intampla, daca nu vrea te duci la ea cu un trandafir si ii zici tot ce simti si ca vrei sa vorbim ]. Ii spui ca tot ce a zis Andy sunt minciuni doar a te face sa te desparti de mine. etc.

Daca a facut asta sa te faca gelos. inseamna ca nu tine la tine si nu este matura, atat sa intretineti o relatie. Daca nu vrea sa vorbeasca cu tine inseamna ca nu te mai vrea. oricum. Daca incerci ce ti-am zis mai sus, sigur te vei impaca cu ea, adica la mine. cu prietenumi`o [ asa mi-a facut, dupa ce m-am despartit de el ] o venit la mine si mi-o zis tot ce simte etc, si mi-a dat un trandafir ROSU ROsu.

Bafta :*! big hug Si succes cu " ea " :*!

| ghiCIne a răspuns (pentru xSunShine4You):

Mai degraba un trandafir peste ochi. Mai merita? Poi daca il iubea cum a zis pe cine crede? Pe Andy sau pe iubit? Mai intai intrebi la sursa, nu te iei dupa barfe. Unde e increderea?

| MiHaItZa22 a răspuns:

Sati zic un proverb daca vrei sa nu afle dusmanu nu spune prietenului deoarece el te tradeaza daca este un prieten asa de fata da de exemplu am ogroaza de prieteni da stiu ca numai unl imi este prieten adevarat ma ajuta il ajut i stiu sevreteel el pe ale mele kit ca am eu 12 ani ei el 13 si eu cu el sunt in aceiasi clasa a 7-ea nu conteaza daca nu-ti cunosti prieteni uite cum am aflat eu ca ceilalti numi erau buni intr-o zi au fost la mare in vacanta de vara si eu i-am urmarit fara sa am vada si am aflat ca se dadeau la iubitamea si atunci cand am vazut m-am dus i-am batut au baut niste apa de mare sarata si gata nu e bine sa faci asta da pana la urma nu ma poti rezista. sper ca ti-a fost de ajutor succes! daca vrei tu da-mi funda

| Gandăr a răspuns:

Păi într-un fel e şi vina ta că ai ignorat-o. Trebuia să încerci să o bagi în seamă cât puteai iar apoi să bagi o scuză penibilă cum că te duci la masă şi apoi te bagi la duş şi vorbiţi dupa aia.
Doi la mână, dacă prietenul tău cel mai bun s-a cuplat cu fata aia, nu e un prieten adevărat şi nici nu a fost vreodată.Nu te mai împăca (,) cu el vreodată pentru că nu şti cum te trădează iar.
Trei la mână, încearcă să-i explici. Dacă nu vrea şi o ţine pe a ei, las-o-n pace. Ăsta e destinul.Nu a fost să fie. Mai are balta peşte.
Încearcă să o uiţi. Nu e timpul pierdut.
Dacă vrei să se împace cu tine, încearcă să îi explici, să te comporţi cu ea frumos etc.
Ce să faci tu acum? Păi încearcă să îţi găseşti un hobby care să te înveselească. Să ieşi cu prietenii prin discoteci, şi să cauţi alte fete. Te vei mai despărţi de multe. Asta e viaţa şi trebuie să accepţi. Încearcă să nu pui la inimă toate tâmpeniile şi să te concentrezi pe ce e mai important pentru tine: familia, prietenii, şcoala/serviciul etc. Mai ai timp de iubite.
Îţi urez cel mai mare succes. D:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a facut asta ca sa te faca gelos, a facut-o pentru ca e o vaduva neagra (bagaboanta). Sfatul meu e sa te feresti ba chiar sa fugi de aceste specii ca sunt foarte periculoase. Sa fiibucuros ca ai scapat cu o simpla zgarietura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a facut asta ca sa te faca gelos, a facut-o pentru ca e o vaduva neagra (bagaboanta). Sfatul meu e sa te feresti ba chiar sa fugi de aceste specii ca sunt foarte periculoase. Sa fii bucuros ca ai scapat cu o simpla zgarietura.

| simina36 a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru ce ti s-a intamplat...nu cred ca u esti de vina, sunt momente in care simtim nevoia sa fim singuri! si eu sunt de parere ca asta poate a fost o scuza si ei erau de ceva vreme impreuna, iar prietenul tau nu stiu cum a putut face asta... daca nu o sa mai fiti impreuna incearca sa o uiti ( stiu e f greu ) dar trebuie ca nu merita sa suferi dupa ea! multa bafta