| carmen22r a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati pentru ca simt ca nu mai pot. Am fost cu un baiat timp de un an. Aceasta relatie a fost cu bune si rele el era foarte gelos, uneori simteam ca ma iubeste alteori nu plus de asta eu inainte de el am avut un prieten si stia asta de la inceput nu i-am ascuns nimic insa el tot timpul s-a despartit de mine pentru prosti ba ca de ce merg acolo ba ca nu am facut nu stiu ce practic cred ca inventa motive sa se desparta de mine. Am acceptat multe si el inca cred ca se gandea la fosta desi l-am intrabt de 1 miliard de ori ca simte cv pentru ea si de fiecare data zicea ca nu simte nimic nimic si ca ma iubeste doar pe mine si ca daca o sa il las o sa fie distrus. Si acum 3 zile dupa ce dimineata mi-a zis ca e atat de mandru de mine si de faptul ca ma iubeste mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca am mai avut un prieten inainte. Va dati seama ca sunt distrusa plus ca imi zicea ca vrea copii cu mine ca vrea sa ne fie bine si etcccc si dintr-o data ca nu mai vrea pentru-ca eu am mai zvut un prieten desi stia asta de la inceput. Am 23 de ani sunt in anul 4 la facultate si el a fost al doilea meu prieten sunt o fata cuminte nu i-am dat motive de gelozie sau cv niciodata mereu i-am demostrat cat d emult inseamna pentru mine. Dar acum urmeaza tot ce e mai dureros el s-a intors la fosta s-a mutat la ea exact in ziua cand s-a despartit de mine pentru ca familia ei il poate duc ein strainatate, insa fam mea nu asta cred eu ca e motivul nu ce a zis el. L-am sunat sa-l intreb de ce? cum a putut sa-mi zica atata timp ca ma iubeste si nici macar o sec nu mi-a demostrat ca nu ma iubeste, a zis ca a gresit si ca o iubeste pe fosta lui prietena si sa nu-l mai sun ca am da la politie ca sa inteleg ca el nu ma poate ierta pentru-ca am mai avut un prieten si ca intre noi nu va putea fi niciodata nimic sa il las sa-si vada de viata lui, Bun asta am si facut nu l-am cautat in sperata ca ma va cauta dar nu a facut-o si sufar enorm de mult nu mai pot ma tot intreb cum a putut sa-si bata asa joc de mine si fix in ziua aia sa se mute la ea chiar nimic nu am insemnat pentru el. Ma simt umilita, folosita si batjocorita. I-am zis ca eu nu caut doar sa ma distrez eu vreau o familie copii dar el doar si-a batut joc de mine si acum a putut pleca fara sa se uite o secunda inapoi. Spuneti-mi va rog cum sa trec peste asta? Ca eu tot il astept dar el nu ma mai vrea si nu inteleg de ce? Unde am gresit? simt o durere imensa in suflet m-a facut din om neom nu mai stiu sa zambesc nu mai simt nevoia. Plus ca nu ma lasa sa am facebook, mi-a sters nr baietiilor din tel desi nu era nimic intre mine si ei erau doar colegi de clasa si atata dar am acceptat, mereu se lega de fosta relatie desi i-am zis ca sunt o fata cuminte da am facut unele greseli dar nu trebuie sa ma judece el pentru ca eu nu o fac. Se poate sa fie asta un motiv sa se desparta de mine dupa un an de zile? Si mi-a zis ca pleaca cu fosta in Spania va dati seama cum ma simt ca un caine pe care l-ai folosit si cand nu ti-l mai trebuie il arunci. Va rog mult dati-mi un sfat ca simt ca innebunesc. Iertati-ma daca am scris gresit, dezordonat si fara sens poate dar si acum plang nu stiu nu ma pot concentra am de terminat o facultate nu stiu ce ma fac.

Răspuns Câştigător
| SimonaQs a răspuns:

Wow... A stiut decat sa isi bata joc atat...Te-a folosit asa cum ai zis si tu. Nu mai plange iti faci foarte mult rau pentru ce? pentru un nimeni lasa-l nu-l mai astepta gandeste-te ca ai o facultate de terminat. Nu e primul si nici ultimul asa cum si-a batut joc de tine asa o sa-si bata joc de altele.tu acum plangi si el e cu aia. LASA-L uital e cel mai bine. Afost un pampalau acum nu mai trebuie sa ai sentimente pentru asa on suferi pentru un nimeni un nimeni care nu a stiut sa te iubeasca a facut asta doar din interes. Eu cred ca o sa se intoarca plangand la tine. Poti sa il numesti doar un animal pentru raul care ti l-a provocat acum. Calmmeaza-te nu mai plange totul va fi bine. Nu a stiut sa pretuiasa ce a avut. O sa regrete iti garantez

Eu iti urez bafta in continuare gandeste-te la facultate si uita-l :* :*

| carmen22r explică (pentru SimonaQs):

Iti multumesc din suflet nici nu sti cat de mult inseamna faptul ca mi-ai rapsuns, pe langa tot ce simt il iubesc enorm si nu merita, mai e si faza ca s-a intors la fosta asta a pus capac. Nu se va intoarce pentru ca e fericit cu fosta a zis ca incepe de la zero cu ea... nah ce sa zic sa fie fericit. Dar daca cumva se intoarce sper din suflet sa am aceea putere sa zic sa plece de unde a venit ca eu nu sunt doar de ocazie. Iti multumesc mult din toata inima mea pentru ca sunt atata de sigura stau si astept sa-mi raspunda cineva sa ma ajute pare ciudat stiu dar asa e. Mai e ceva eu nu zic ca nu am gresit in aceasta relatie dar nu gresseli cum ar fi inselat sau vb cu baieti sau stiu chesti de genul dar nu mi-am batut joc nici macar o secunda de el. AM acceptat prea multe pentru ca am fost proasta si sincer nu stiu cate fete ar fi acceptat ce am acceptat eu dar l-am iubit si il iubesc... din pacate.

| SimonaQs a răspuns (pentru carmen22r):

Te inteleg perfect. Daia sunt aici sa te ajut atat eu cat si ceilalti...Ai acceptat prea multe pentru ca l-ai iubit ca daca era alta nu facea asa ceva...Se vede ca ai tinut la el dar el a fost pampalau sad

| carmen22r explică (pentru SimonaQs):

Am tinut fff mult, si inca tin dar trebuie sa treaca durerea asta, stiu ca il voi iubi mereu dar ma voi obisnui cu ideea ca nu merita nici un gram din iubirea mea. Nu stiu ce a fost dar stiu sigur ca nu a crezut in el adica nu crede ca poate sa-si faca un viitor fara altcineva. Si tare ma tem ca acest motiv cum ca am mai avut un prieten e doar motiv sa ma lase pentru ca stia asta de la inceput nu a aflat acum. Dar poate acum este fericit si ii este bine. Multumesc!

| SimonaQs a răspuns (pentru carmen22r):

Ai mare dreptate! :*

| carmen22r explică (pentru SimonaQs):

S-a intors la mine si ma implora ma roaga din suflet sa nu fiu cu altul acum ca nu ma poate scoate din sufletul din mintea lui si se gandeste la mine mereu, a zis ca vrea sa vb. Eu inca nu i-am dat nici un rapsuns ppt ca sunt dezamagita si suparata pe el daca va vrea sa mai fie cv trebuie sa se schimbe pentru ca eu nu mai vreau sa accept asa ceva. Va multumesc pentru ca ati fost langa mine cand am avut nevoie.

| SimonaQs a răspuns (pentru carmen22r):

Nu ai pentru ce :* Sti cum se zice lupul isi schimba blana dar naravul ba eu nu vad o mare schimbare la el...Ar trebui sa ii spui sa isis vada de viata lui ca ai suferit mult din cauza lui si nu ai mai vrea sa se mai intample inca odata
Parerea mea ai grija si gandeste-te ce o sa faci :*

Baftaa!

| carmen22r explică (pentru SimonaQs):

Da sunt de accord cu tine, dar eu cred ca orice om are dreptul sa primeasca o sansa sa demostreze ca s-a schimbat si ca regreta faptul ca a gresit. Stiu ca daca se va intampla sa il accept poate voi fi iar dezamgita tocmai de aceea sunt confuza si nu stiu ce voi face pentru ca imi e frica insa poate si eu as dori sa mi se ofere o a doua sansa candva. E cu doua taisuri si stiu poate veti zice ca sunt proasta stiu, inca sunt confuza si dezamagita de el insa poate e dispus sa se schimbe si sa inceteze cu tampeniile. Voi vedea sper doar sa fie cea mai buna alegere oricare va fi.

| SimonaQs a răspuns (pentru carmen22r):

Asa e tu alegi :*

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In dragoste se fac pasi mici si siguri. Daca unul face un pas mare si nu il asteapta si pe celalalt se duce de rapa totul. In relatia ta,fiecare avea drumul lui,el a cautat un sprijin moral si o modalitate de a reveni la vechea iubire, tu, asa cum spui iti doreai un viitor langa el. In viata, alegem ce culegem! Mergi inainte, cu fruntea sus pe drumul tau.Succes la facultate!

| ghinionistul112 a răspuns:

Draguta, draguta... Ce a fost in capul tau atunci? Nu trebuia mai inati sa fiti amici si dupa aceea iubiti? Si stii cum se spune in Biblie despre acesti oameni care isi bat joc de altii? In evanghelia lui Marcu spune "Nu judeca ca sa fii judecat!" Si "Cu ce masura vei masura, ti se va masura!" Te rog din suflet, cere ajutorul parintilor tai ca sa treci mai usor peste asta! Asta e sfatul meu care este spre binele tau! Si ai grija sa nu faci vreo prostie! (Ma refer la sinucidere sau alte prostii, cum ar fi: alcoolul, drogurile, fumatul si multe altele)! Dragostea e ca o sabie cu doua taisuri si daca nu stii s-o manuiesti, te poti rani grav, chiar cu pretul vietii tale si este un pret destul de greu de platit!

| carmen22r explică (pentru ghinionistul112):

Pai eu asta i-am spus ca trebuia sa fim amici dar nu ma inteles niciodata, dar eu sunt singura vinovata ca am acceptat mult prea multe dar el nu a inteles ca o fac pentru ca il iubesc prea mult el m-a luat de proasta si a profitat de naivitatea mea si de tot. Poate si eu am gresit dar stiu sigur ca nu mi-am batut joc de el nici macar o secunda si am fo cuminte si mi-am dorit o familie cu el dar nah. Nu am sa apelez la asa ceva adica sinucidere sau cv nu zic ca nu m-am gandit dar nu am de gand sa fac asta, am sa fiu puternica si am sa-i demostrez ca totusi a pierdut cv si nu era cum zicea el ca nu a pierdut nimic pentru ca nu are ce. Multumesc!

| IloveME a răspuns:

Un nesimtit!
Fi fericita,oricum cu un asa om gelos nu face-ai tu casa!
Inteleg ca suferi,inteleg ca esti distrusa,dar gandeste-te ca asa nesimtit cu e ti-a facut un bine!
Nu merita iubirea ta! c om normal se desparte de tine ca, cica ai mai avut inca pe unu!
Jur ca ma bucur pentru tine! acum esti distrusa, simti ca viata nu mai are rost, dar peste catva timp cand vei intalni pe cinava, care va sti sa te aprecieze pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce va vrea el sa fi!
Sa-ti fie mila de cealalta! amar pe viata ei! u niciodata nu vei putea vorbi cu nimeni ca nah se supara el!
Pe fete nu era gelos?

| carmen22r explică (pentru IloveME):

Era gelos pe toata lumea. Dar sti ca doare cand stiu cate imi spunea cate vise mi-am facut si nu erau doar asa imi dadea sperante, il intrebam ca ii e dor de ea, o iubeste mereu a zis ca nu dar ii este dor de familia ei. L-am iubit neconditionat si am facut orice pentru el nu va pyteti imagina cate dar si-a batut joc de mine. In ziua cand s-a despartit de mine mi-a zis inainte ca e atat de mandru ca ma iubeste... bine erau doar vorbe, si dupa asta ma suna si imi zice ca pe el il doare sufletul deja pentru ca stie ca am mai avut un prieten si a zis ca se intoarce la ea si se muta la ea si ca isi schimba numarul si sa nu-l mai caut c ama da la politie. Cand mi-a zis asta am crezut ca innebunesc nu pot sa cred ca am insemnat atata d eputin pentru el ca totul era o minciuna totul a fost un joc si a profitat de naivitatea si bunatatea mea. I-am zis ca nu il voi mai cauta niciodata si nici nu am de gand desi mi-as dori stiu ca sunt proasta dar nah simt atatea pentru el insa m-a mintit mereu.

| IloveME a răspuns (pentru carmen22r):

Normal,,intr-un an faci multe, planuri vise sperante,, toate sunt cu el.si cand odata totul se termina, parca nu poti, parca ceva nu te lasa sa-ti poti continua viata!
Ca te da la politie? nu neaparat, poate a vrut sa te sperie sa nu-l mai cauti pentru ca se supara aia!
Ea nu are nici o vina aici! el este toata vina! un nesimtit de om!
U invata din asta si pe viitor fi mai precauta!
Ai grija de tine!

| emag a răspuns:

Nu te gandi la el, nu te merita, sa ramana cu fosta, daca cineva te iubeste, te accepta asa cum esti, cu tot cu greselile pe care le faci. dar sa se desparta de tine pentru fosta, doar un nesimtit poate face asta, trateaza-l cu indiferenta

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Ai o problema : tu, cu tine. Ai permis acestui baiat sa te joace in picioare, cu explicatii si motive stupide. Vei spune ca l-ai iubit. Ok. Dar tu stii ce este iubirea? Ca iubirea nu inseamna dependenta si acceptarea abuzurilor si minciunilor.
Parerea mea este ca tu, ar trebui sa te reevaluezi pe tine si ce vrei de la viata : sa te respecti pe tine, si sa fii respectata ca femeie. Si in viitor, un partener care sa te faca fericita, si tu pe el. Nu sa va simtiti amandoi mizerabil in relatie.
Te-am tzucat, si ai grija de tine.