| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa faci daca nu imi doresc partenerul in pat? Tin la el, imi place de el, am 3 ani decind sunt cu el,insa acuma nu il vreau in pat, nu vreau sa fac dragoste cu el.Ce sa fac? Inseamna oare asta ca nu il iubesc? Nu pot fara el, insa nu stiu ce simt pentru el...

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Sau te-ai saturat de prea mult bine, sau ai probleme medicale, dar asta numai daca nu cumva te-ai plictisit de el si-ti doresti pe altcineva in pat.

12 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Diana, sunt in aceeasi situatie, stiu ce simti. Diferenta e ca eu am avut legaturi cu alt tip si nu mai simt atractie sexuala fata de iubitul meu. Practic, am nevoie de el ca un prieten bun, exclusiv al meu, dar nu ca partener de sex. Nu stiu ce sfat sa iti dau, ca nici eu nu am gasit solutialaughing. Probabil ar trebui sa iei distanta, ca daca de la varsta asta nu te mai atrage sexual (banuiesc ca ai sub 25 de ani), nu e niciun viitor pentru voi.

| DianaVrabie a răspuns (pentru 666_7474):

Ma bucur ca ma intalege cine

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te-ai plictisit de el este GRAV. Daca suferi de frigiditate este si mai grav.In prima situatie ai nevoie deconsiliere psihologica. In cazul al doilea ai nevoie de tratament psihoterapeutic sau unul chiar mai complex. Poate te va ajuta urmatorul material: http://www.sanatateatv.ro/......conjugala/

| Alcyon a răspuns:

Dupa atata vreme, ai ajuns sa-l vezi mai mult ca pe un amic. Prietenul acela caruia doar i te confesezi. Dupa n ani, orice relatie se mai raceste. Daca voi, in tot acest timp nici n-ati facut-o, normal ca a disparut atractia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nu il vrei in pat spune-i. crede-ma, dupa nici sa ii te rogi in genunchi nu va mai face sex cu tine. o lovitura sub centura ca asta ( sa nu te vrea persoana iubita in acel sens ) nu trece usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

App. esti de 3 ani cu el dar nu stii ce simti pentru el? cati ani ai, 12?

| DianaVrabie a răspuns (pentru anonim_4396):

De la inceput a fot totul bine, timp de 2 ani si jumate il voiam tot timpul,insa de la un timp nu il vreau,si acest sentiment a aparut dupa ce a avut o intriga cu o fata,nu s-a culcat cu ea, pursi simplu s-au sarutat si citeva zile au vorbit, i-am dat o sansa, s-a schimbat mult in sens bun, insa eu de atunci nu inteleg ce este cu mine.Simt ca nu pot fara el, dar nici sa inteleg nu pot ce este.Nu am 12 ani, pursi simplu m-am incurcat in sentimentele mele pentru el si am avut nevoie de un sfat

| Țoglă a răspuns:

Dă-i drumul. Nu îl mai chinui.

| DianaVrabie a răspuns (pentru Țoglă):

Sa ii dau drumul nu pot, am incercat, Imi era greu fara el, insa imi este greu uneori si cu el.Nu pot sa imi dau seama ce simt

| Livelord a răspuns (pentru DianaVrabie):

Nu o sa mai dureze mult, stai linistita.
Totusi, daca el rezista fara sa o faceti, inseamna ca isi satisface placerile cu "vrabia" altcuiva.

| Buciumela a răspuns:

Daca e frumos trimite-mi-l mie laughing