| Daria9700 a întrebat:

Ce sa ma fac daca prietenul meu a recunoscut recent ca nu ma mai iubeste la fel de mult din cauza ca l-am ranit de prea multe ori? Suntem inca impreuna, pentru ca i-am promis ca ma voi schimba...dar a spus ca nu va mai fii la fel niciodata...Ce sa mai fac.....chiar il iubesc sincer si nu stiu ce m-as face fara el! crying crying sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu te faci nimic!
El a spus asta fiind suparat si amarat de cine stie ce isprava de-a ta,asa ca trebuie sa iei masuri.
Ia adu-ti aminte de voi,la inceput.
Ce il impresiona la tine? Ce ii placea in mod deosebit?
Redevino tu,nu e cazul sa te schimbi,pentru ca el de tine s-a indragostit,nu de un catelus lipsit de vointa si personalitate!
Deci,fii cea care erai,aceea pe care el o adora si ranile lui se vor inchide incet si vor fi uitate,rand pe rand!

Adu-i bucurii,fa-i surprize,mici,dar esentiale,cauta sa-l faci fericit.
Si va fi bine.

Nu pune la inima ceea ce a spus,e un fel de a te " pedepsi" pentru ranile pe care i le-ai facut,e o mica razbunare intre indragostiti,dar nu te autosugestiona cu vinovatii si lacrimi, ci lupta-te!
Redevin-o TU, iubita lui dintotdeauna, fata vesela si dulce, cu ochii frematand!
Ai sa vezi ca totul va reintra in normal.
Normalul vostru!
happy

7 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Poate vrea sex... daca ai intretinut sex cu el pana acum... inseamna ca gata ai 'expirat', se duce la alta.

| sofisis a răspuns:

Clasicul "nu stiu ce am pana nu il pierd"...
Odata ce dispar sentimentele nu prea ai ce sa faci. Daca l-ai dezamagit incontinuu, e normal sa se distanteze de tine. Nu depinde de tine...tu tot ce poti sa faci este sa nu mai gresesti.
Nu il coplesii de atentii, nu il sufoca, lasa-l in pace sa evolueze cum crede el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? In general, sa te porti cu cineva pe care il iubesti, ca si cum l-ai iubi, e de ajuns. Nu trebuie sa ii oferi stelele de pe cer, trebuie doar sa nu fii de rahat in relatia cu cel care te iubeste si pe care tu il iubesti. E surprinzator cata lumea nu intelege un lucru atat de simplu.

| PeFuga a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa il intrebi direct pe el cum vrea sa te schimbi si sa depui un efort real pntru a face asta.
Insa, daca a zis deja ca nu te mai iubeste la fel, e clar in ce directie se indreapta relatia voastra sad E intr-adevar foarte dureros, mai ales daca au fost multi ani la mijloc, insa trebuie sa accepti ca mare lucru nu mai ai ce salva de aici. Poti incerca o vreme sa taci si sa inghiti ce nu iti convine si sa ii canti in struna, sa faci cum stii ca i-ar placea lui sa te porti, insa mult timp nu ai sa poti juca teatrul asta si tot ai sa fii nemultumita, nefericita, ai sa rabufnesti si ai sa il ranesti iar...
Iti doresc sa ai tarie sa treci peste, atunci cand se va termina. Poate gasesti impreuna cu el o soltie sa reparati relatia, insa daca nu se poate, fii sigura ca mai devreme sau mai tarziu vei intalni pe altul care te va face din nou fericita! :* :*

| corhaz a răspuns:

Depinde ce ai facut. daca l-ai inselat atunci uita-l ca nu se va mai intoarce

| bobo37 a răspuns:

Daca el nu te mai vrea si inca e cu tine e prost. si daca tu icerci sa te schimbi esti si mai proasta

| meee1 a răspuns:

Te poti schimba si incearca daca va mai merge dar e nevoie de timp si multa rabdare din partea ta. poti incerca lucruri noi, lucruri pe care sti ca pe el il fac fericit.