| anonim_4396 a întrebat:

Ce sanse sunt sa ramin insarcinata daca fac sex neprotejat cu prietenul meu, cu 10 zile inainte de ciclu?

2 răspunsuri:
| Andru1996 a răspuns:

Tin sa va fk praf p toti am 14 ani si tot eu stiu mai bine vai d voi zilele 100% nu 100000% sigure daca ai un ciclu regulat asta e conditia. Poti sa faci sex pana in ziua 14 dupa ciclu deci cel mai sigur este sa faci sex pana in ziua 13 ca sa nu risti nimicwinking va zic eu am facut anatomie:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu 10 zile inainte de ciclu (daca ai un ciclu regulat de 28 de zile) esti foarte aproape de ovulatie; deci riscurile sunt mari. Iar daca nu ai un cilcu regulat si nu stii cu exactitate cand ovulezi e cu atat mai periculos.
In plus, nu exista nici o zi sigura 100%, nici inainte, nici dupa nici chiar in timpul menstruatiei. De aceea e bine sa te protejezi!