| anonim_4396 a întrebat:

Ce sanse va avea(are) un baiat timid sa cucereasca o fata?

8 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Asta e o scuza! timiditatea e doar in capu tau! si iti impui singur chestia asta ca esti timid ca sa nu faci nimic in legatura cu fetele care le placi.

Mergi la magazin si vezi o fata ca sta la coada cu tine. Nu faci nimic, nu zici nimic pentru ca tu esti. timid?!

Fetelor nu le plac baietii rusinosi, asa ca ar cam trebuii sa iei initiativa daca vrei ceva.

Tot ce se intampla pe langa tine cu cu ciata ta, esti numai TU responsabil.

Ca sa scapi de "timiditata" asta aiurita, trebuie practica. Practica in sensu sa intri in vorba cu cat mai multe persoane.

Pentru inceput ai putea sa intrebi femeile pe strada despre cum ajungi in locul X sau cat e ceasul.
O discutie din asta mereu, in fieare zi. o sa vezi ca nu e nimic rau in a vorbii deschis si a iti spune opinile.

Ps: fetele sunt si ele oameni ca si tine si nu musca. Vor si ele sex cam cat vrei si tu, vor afectiune cam cata ofri si tu, smd.

Daca vrei sa faci ceva cu tine, incepe de acum!
Cat despre cucerit. mai 1 ar trebui sa te echilibrezi, apoi sa deschizi un subiect ca asta.

Bafta!

| Neimportant a răspuns:

Are multe şanse dar depinde şi de fata respectivă. Acel băiat ar putea să renunţe la timiditate deoarece nu ajută la nimic, provoacă numai necazuri. Tot ce are nevoie e puţin tupeu, curaj iar apoi o să atragă atenţia oricui. Dacă doreşte să cucerească o fată o s-o facă foarte uşor, doar trebuie să se bage în seamă şi să fie mereu alături de ea.

| DANyi a răspuns:

Sanse are 100%, dar numai daca invinge acea timiditate. Daca de tine e vorba, trebuie sa faci chestia asta. Hai ca nu e greu deloc. Trebuie sa te gandesti la ceva de genul "Hai mai frate, ce-i cu tine, nu te spanzura nimeni, ba mai mult, nu pierzi nimic" sau ceva de genul asta. Hai! Bafta! Mie mi-a mers.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Salut!

Amice, daca tu intrebi doar don curiozitate e OK., dar daca intrebi pentru ca vrei sa afli, ai ales locul gresit.

Am mai citit 1-2 intrebari puse de tine si ziciai ca esti timid.

Te inteleg si eu sunt un baiat timid (spre regretul meu), nici eu nu am avut o prietensa sau ceva (bine, nici nu m-am simtit atras de cineva), dar incerc sa trec peste asta.

Ai zis ca ai 16 ani (avem cam aceeasi varsta, eu ma aproii de 16), saptamana asta a fost saptamana altfel, eu asta am incercat sa fac la scoala, sa fiu mai sociabil sa ma bag in vorba si sa fiu eu si mi-a mers destul de binisor.

Eu mereu pornesc de la premiza ca o dau in bara sau ca sunt refuzat, ei bine..nu e asa, chiar deloc.

Ce vreau eu sa iti zic e ca nu stand pe TPU si punand intrebari o sa reusesti ceva, trebuie sa actionezi si sa te gandesti: Si ce daca incerc?

Si ai sa vezi ca ai de castigat.

Sa iti raspund si la intrebare:
Daca esti ca si mine si nu prea spui multe si nu faci decat sa taci si sa stai cumnite, nici macar o gluma sau ceva sau nici macar nu vorbesti cu cineva, ai sanse reduse, pentru ca nu te cunoase fata.

Daca esti timid, adica timid, na esti mai rusinos, mai in banca ta, dar din cand in cand mai socializezi si cu altii, ai sanse omule.

Sfatul meu, incearca sa inti in vorba cu lumea, de exemplu: In pauze, la scoala du-te si tu cu baietii pe afara sua mergi si discuta cu ei (nu te duce la ei, doar ca sa fi si tu acolo, comunica).

P. S. Scuza-mi greselile de gramatica.

P. S. S. Iti urez bafta si incearca sa renunti la timiditate, stiu cat de greu e, eu sunt la inceput si incerc sa scap de ea.

Comunicarea e cheia unei vieti implinite.

Poate imi spui si mie cum ti-a merswinking.

| Hash001 a răspuns:

| Guby a răspuns:

Frate si eu am fost timid cum au spus si ei trebuie sa invinga timiditatea si depinde de fata daca e mai rea sau sa zic petrecareata adapteazate daca e mai retrasa tr a fi cuminte si nu uita sa fi politicos si aporopo acelui tip ai trebuie o fata pe masura lui. big grin

| SeXoLoGuLTPU a răspuns:

Nu stiu si as vrea un sfat va rog ( sunt fata ) Sunt foarte timida si nu pot sa ii spun unui baiat ca il iubesc... Dar se vede ca ma place dupa comportament, complimente etc... ID meu ochi_murdari
Va ROOOOG eu frumos

| 3am a răspuns:

Sansa porcului de Craciun.