| maadaaa a întrebat:

Ce schimbari apar dupa inceperea vietii sexuale...schimbari fizice? la fete...

o sa se modifice corpul? se latesc soldurile, se lasa fundul?

sau ce schmbari apar...fizic...

dati`mi si voi exemple fetelor...cum arataty voi fizic inainte sa va incepeti viata sexuala si cum arataty dupa(v-aty schimbat fizic)? va rooog frumos cat mai multe raspunsuri pls...
(am 17 ani)

multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Nu are are loc vreo schimbare fizica majora decat ruperea himenului =membrana subtire, formata printr-un repliu al mucoasei vaginale, care separa partial vaginul de vulva. Himenul se rupe la primul contact sexual, cicatrizand in lambouri denumite lobuli himenali. Shimbarea fizica intr-un mod mai vizibil apare cateodata dupa prima nastere.

5 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

Da, sunt unele schimbari, pur si simplu tot corpul ii mai sensibil, ii mai moale

| Douapunccteunics a răspuns:

Nu apare nici o schimbare fizica vizibila, cu exceptia ruperii himenului.

| Dreamin a răspuns:

Sanii nu may sunt atat de tari cum erau cand erai virgina.In rest totul normal... daca ai sa ai 2/3 partide pe zi ai dai ceva kg jos asa e difrenta may mare laughing)

| Spynky a răspuns:

Te transformi intr-o varco-pisica-baloasa-mutantalaughing)))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti apara sani.