| G_6716 a întrebat:

Ce schimbari vizibile apar dupa "prima data"?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Vizibile apar doar dupa 9 luni sau ceva mai devreme cand eventual iti creste burtica, pentru ca si aceasta "noutate " poate sa apara daca nu ati luat masuri de protectie. Vezi tu, deflorarea unei fete pare ceva simplu, dar sa stii ca ea aduce schimbari in tine ca om, schimbari care nu sunt aparente. Pare ca te-ai maturizat si trebuie sa te gandesti ca decizia ta a fost buna, baiatul cu care ai fost a stiut sa aprecieze faptul ca tu ai fost virgina? Pentru tine a fost determinata de iubire aceasta "cedare" sau a fost doar pentru curiozitate? Baiatul cu care ai fost tu, are sentimente pentru tine si acest pas va conduce la o relatie a voastra stabila, sau pentru el ai fost doar un trofeu castigat? Vezi multe intrebari se pun si multe lucruri se intampla care nu sunt afisate si nu sunt vazute de ceilalti dar sunt simtite de tine.
Cred ca nu este bine sa te "lauzi" cu aceasta realizare pentru ca ar putea fi interpretata, in mod diferit, de cei din jurul tau si mai ales ai grija sa nu te bazezi doar pe aceasta "activitate", pentru ca mai ai multe de realizat, lucruri in care trebui sa te implici pana vei deveni cu adevarat adult. Sa fii sanatoasa si sa ai o viata buna.

10 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Devi mai increzatoare in propria persoana, poti discuta cu amicii colegii mai usor dspr sex. Te simti mai libera.

| want2bMajestic a răspuns:

Nu apare nici o schimbare...schimbarile apar din cauza anticonceptionalelor dca le administreaza o fata la varste mici...adica t ingrasa aceste medicamente

| gabimaris a răspuns:

Depinde cum s-a desfasurat aceasta "prima data"! Daca totul a fost ok, cu respect pentru ambii parteneri si invaluit in sentimente frumoase si inaltatoare atunci schimbarile sunt binefacatoare, daca, dimpotriva, totul s-a desfasurat tensionat si fara rabdare schimbarile, mai ales cele de ordin psihic, pot fi covarsitoare, devastatoare! In ambele situatii este bine sa te cunosti foarte bine si sa incerci sa vezi ce vrei, sa dezvolti sentimentele pozitive si sa diminuezi efectul celor negative!

| jani a răspuns:

Stai linistita.....nu apare nimic vizibi......secretul tau e in siguranta......nimeni nu-si va da seama ca ai facut-o...

| Cryss a răspuns:

Nu apar schimbari vizibile.
Nu te lua dupa miturile de genul : ca te ingrasi, sau iti cresc sanii, sau alte porcarii...
Nu sunt adevarate happy. Asa ca stai linistita, eventual singura modificare fizica ar fi ca ti se rupe himenul, dar aia numai ginecologul poate sa o vada ca sa zic asa happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ingrasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DEPINDE DE CORPUL FIECARUIA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu apar schimbari vizibile...eu nu am observat acest lucru.totul e normal, depinde doar de tine daca se va observa acest lucru...adica,eu dupa ce "am facut-o si pe asta"incepusem si eu sa ma intind la glume si discutii sexoase cu cei din jur si aici a fost schimbarea care s-a vazut. dar fizic...nimic nou care sa poata fi observat de ceilalti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt apar niste schimbari dar inca putin vizibile. Devin mai vizibile dupa o vreme, in special dupa ce te mariti. Iti cresc 2 cornite (dar daca porti coc nu se vad) si devii mai afurisita. Incepi sa ai pretentii, sa-l pui sa-ti pregateasca masa, sa traga cu aspiratoru, sa spele rufe... Si tu nici nu-ti dai seama ca doar stai in fata oglinzii cu oja, fardu si rimelu' si toata ziu trancanesti l telefon si-l critici ca nu face nimic rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Singura schimbare este că ești femei! Nu mai ești virgină.
Pa, pa.