| SeptemberSweetDisaster a întrebat:

Ce se da la testul initial Chimie in clasa a-VII-a?
Urmeaza sa dau un test initial la Chimie, fiind clasa a VII a, deci primul an. Ce se da de obicei?

Răspuns Câştigător
| Andreea_8910 a răspuns:

Intrebari usoare, de cultura generala.Nu sunt foarte grele iar nota nu se pune in catalog. Poate sa te intrebe spre exemplu ce stii despre dioxidul de carbon, despre oxigen, ce metale cunosti etc.Nu iti fa griji, nu este nimic dificilwinking

6 răspunsuri:
| alexutza222 a răspuns:

Si eu am maine chimia si nu cred ca dai test (si eu sunt in clasa a 7a) si avand in vedere ca n-am facut chimie nare din ce materie sa te intrebetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa dai test initial la chimie pentru ca nu se face chimia in clasa a7a. eu sunt cls a8a si nu am dat, dar oricum nota se pune in catalog ca la noi a pus la celelalte obiecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebari usoare

| AlexxandraAa a răspuns:

Bunasi eu am trecut in a 7-a, si o sa dau maine test la chimie.si din cate am auzit o sa ne dea ceva in legatura cu fizica si matematica...Succes la test!

| sNoKe98 a răspuns:

Se da din matematica si fizica si eu sunt a 7a si dau azi am casit subiectele aici http://subiecte.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/ si nu e nimic din cultura generala